Nadchodzi Zoom 5.0: lepsze bezpieczeństwo i koniec zoombombingu

Nadchodzi Zoom 5.0: lepsze bezpieczeństwo i koniec zoombombingu

Nadchodzi Zoom 5.0 ze znacznie ulepszonymi zabezpieczeniami, fot. Zoom
Nadchodzi Zoom 5.0 ze znacznie ulepszonymi zabezpieczeniami, fot. Zoom
23.04.2020 15:48, aktualizacja: 02.05.2020 16:12

Zoom to serwis równie popularny, co krytykowany za braki w kwestii bezpieczeństwa. Jego twórcy wprowadzą teraz nową wersję 5.0. Dzięki niej ma nie dochodzić już do niechcianego przejęcia (tzw. zoombombing) konferencji przez osoby trzecie.

Zoom 5.0 został zapowiedziany 22 kwietnia i ma nadejść w przeciągu siedmiu dni od tego terminu. Najbliższa aktualizacja mocno skupia się na zabezpieczeniach.

Zoom 5.0 – hasła dla spotkań, wirtualna poczekalnia i inne

Po pierwsze od teraz domyślnie każde spotkanie będzie zahasłowane, tak dla użytkowników wersji Basic, Pro oraz edukacyjnej. Podobne kroki podjęto w przypadku spotkań w chmurze. Organizacje będą natomiast mogły w przypadku kont administracyjnych ustalać również zasady złożoności haseł.

Ponadto każdy zaproszony przez gospodarza spotkania użytkownik będzie najpierw oddelegowany do wirtualnej poczekalni, zanim zostanie ręcznie zaakceptowany, by wziąć udział w spotkaniu.

Zoom uprościł także proces zarządzania funkcjami bezpieczeństwa, które gospodarz może wygodnie przestawić z paska jego opcji. Ponadto taka osoba będzie mogła również wyłączyć możliwość przemianowania nazwy użytkownika dla indywidualnych osób, a także zgłaszać podejrzanych użytkowników.

Serwis będzie również używał standardu szyfrowania AES z kluczem 256-bitowym. Nie jest to co prawda rozwiązanie typu end-to-end (gdzie tylko użytkownicy mogą odczytywać wiadomości), ale na pewno krok ku lepszemu.

Niedawno firma Zoom ogłosiła, że na 90 dni wstrzymuje prace nad nowymi funkcjami serwisu na rzecz dopracowania standardów bezpieczeństwa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)