Najcieńszy hybrydowy dysk SSHD WD Black powstanie dzięki współpracy WD i SanDisk

Marcin Wilk

08.05.2013 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent dysków Western Digital oraz specjalizująca się w pamięciach Flash firma SanDisk Corporation połączyły siły i wykorzystały swoje najlepsze technologie, aby stworzyć hybrydowe urządzenie oferujące zarówno wydajność jak i pojemność. Owoc tej współpracy łączy to, co najlepsze w pamięciach flash i tradycyjnych talerzowych twardzielach.

Obraz

Dziełem firm jest najcieńszy na świecie 2,5-calowy dysk SSHD WD Black, wykorzystujący zastrzeżoną przez Western Digital technologię hybrydową oraz standard SATA IO. Oczywiście nie obeszłoby się bez układów pamięci SanDisk iSSD, które dzięki najnowszym technologiom i 19-nanometrowym procesie produkcji (obecnie najbardziej zaawansowanym dla półprzewodników), zapewniają wysoką wydajność przy niskim poborze energii, oferując do tego niezawodność i niski koszt zakupu. iSSD według specyfikacji ze strony producenta występuje w wersjach od 8 do 128 GB, zapewnia wydajność na poziomie odczytu 450 MB/s i zapisu 350 MB/s. Typowy pobór mocy dla tego układu wynosi 55 mW, a w trybie czuwania nawet 10 mW.

Z punktu widzenia partnerów produkujących sprzęt mobilny, SSHD WD Black jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istotna jest oszczędność przestrzeni. Nowy dysk przy pojemności 500 GB ma mieć 5 mm grubości, czyli o prawie 50% mniej niż obecny standard wynoszący około 9,5 mm. Prawdopodobnie najczęściej będzie wykorzystywany w nowoczesnych ultrabookach. Użytkowników takiego sprzętu z pewnością zadowoli zarówno duża pojemność jak i wydajność, którą najlepiej widać przy uruchamianiu aplikacji i operacjach na plikach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także