Najczęściej kupowane smartfony to starsze iPhone’y i tani Samsung

Najczęściej kupowane smartfony to starsze iPhone’y i tani Samsung

09.11.2017 16:33, aktual.: 09.11.2017 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W trzecim kwartale 2017 roku najwięcej smartfonów sprzedał Samsung (83,3 mln), zostawiając w tyle Apple (46,7 mln) i Huaweia (39,1 mln). To jednak tylko jeden model koreańskiego producenta znalazł się wśród pięciu najpopularniejszych w minionym kwartale.

Dzięki danym IDC poznaliśmy producentów smartfonów, którzy sprzedali w trzecim kwartale tego roku najwięcej smartfonów. Za pierwszą trójką, która została wymieniona we wstępie, znalazły się dwie chińskie firmy – OPPO (30,7 mln) i Xiaomi (27,6 mln). Łącznie w pierwszej piątce mamy trzech producentów z Państwa Środka, którzy to mogą pochwalić się największymi wzrostami względem analogicznego okresu w 2016 roku. Jak jednak przekłada się to na popularność poszczególnych modeli?

Firma Canalys opublikowała natomiast dane dotyczące sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale 2017 roku. Okazuje się, że to nie urządzenie Samsunga jest numerem jeden. Pierwsza pozycja należy do iPhone’a 7, a druga do iPhone’a 6. Warto zauważyć brak tegorocznego iPhone’a z cyferką 8, który był tylko odgrzewaną przystawką przed głównym daniem – iPhonem X. Niska sprzedaż nie powinna więc dziwić. Zaskoczeniem może być natomiast drugie miejsce, iPhone 6s to przecież smartfon z 2015 roku, a sprzedał się lepiej od tegorocznych, topowych modeli z Androidem.

Obraz

Trzecia pozycja to Samsung, ale nie nowy Galaxy S8 czy Galaxy Note 8, czyli flagowce ciągle pojawiające się w reklamach Samsunga. Najpopularniejszym okazał się tani Galaxy J2 Prime. Swoją wysoką sprzedaż zawdzięcza właśnie cenie i rozpoznawalnemu logo, które kojarzy się z marką premium. Ponadto J2 Prime skierowany był na rynki krajów rozwijających się (np. Indie), które jeszcze nie zostały nasycone smartfonami.

Czwarte i piąte miejsce należą dla smartfonów OPPO – odpowiednio model A57 i R11. Mamy do czynienia z przeciętnymi pod względem specyfikacji urządzeniami, które wysoką sprzedaż zawdzięczają ogromnemu zainteresowani w Chinach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)