Najlepsza przeglądarka na smartfony to nie Chrome. Wyższe oceny zbiera Microsoft Edge

Najlepsza przeglądarka na smartfony to nie Chrome. Wyższe oceny zbiera Microsoft Edge

Mobilny Edge oceniany jest lepiej niż Chrome (depositphotos)
Mobilny Edge oceniany jest lepiej niż Chrome (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.08.2018 14:30, aktualizacja: 10.08.2018 15:58

Kiedy na tapet brane są mobilne przeglądarki internetowe i rozpoczynają się rozważania i dyskusje który program jest najlepszy, prawdopodobnie w większości przypadków (szczególnie gdy mowa o Androidzie) temat rozmowy dotyczyć będzie Google Chrome. Tymczasem okazuje się, że lepsza przeglądarka mobilna to Microsoft Edge – a przynajmniej tak sugerują opinie wyrażane przez jej użytkowników. Aplikacja przekroczyła w Google Play średnią ocen 4,4 gwiazdki i tym samym wyprzedziła w tym aspekcie Chrome'a (na platformie iOS to samo osiągnięto nawet wcześniej).

Microsoft Edge tylko w oficjalnym sklepie z aplikacjami na Androida zdążył już zostać pobrany ponad 5 milionów razy i oceniony przez niemal 28 tysięcy użytkowników. Warto zaznaczyć, że jest to wynik, który udało się osiągnąć mniej więcej w rok. Choć Microsoft nie popisał się z utrzymaniem własnej platformy mobilnej pod postacią Windows Phone'a i później Windowsa Mobile, to już aplikacje kierowane do użytkowników Androida i iOS-a wychodzą mu całkiem dobrze. Często oferują możliwości, których w konkurencyjnych programach brakuje.

Nie bez znaczenia są także opcje związane z synchronizacją z komputerem, a w tym przypadku wartą uwagi jest funkcja Continue on PC. Posiadacz komputera z Windowsem może wygodnie kontynuować czytanie artykułów, które wcześniej przeglądał przy pomocy telefonu wyposażonego właśnie w przeglądarkę Edge. Koniec końców jest to także po prostu udany program. Działa sprawnie i sprawdza się na urządzeniach z dotykowymi wyświetlaczami.

Dla formalności warto dodać, że sukces jest oczywiście tylko marginalny. Google Chrome w Sklepie Play może się pochwalić średnią oceną niższą jedynie o 0,1 gwiazdki, ale to nie powstrzymało twórców Edge'a od odtrąbienia wielkiego sukcesu. Przeglądarka Google została jak dotąd zainstalowana na ponad miliardzie urządzeń z Androidem, a oceniło ją dotychczas prawie 10 milionów użytkowników. Edge'a na Androida można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)