Najlepsza przeglądarka na smartfony to nie Chrome. Wyższe oceny zbiera Microsoft Edge

Najlepsza przeglądarka na smartfony to nie Chrome. Wyższe oceny zbiera Microsoft Edge10.08.2018 14:30
Mobilny Edge oceniany jest lepiej niż Chrome (depositphotos)
Mobilny Edge oceniany jest lepiej niż Chrome (depositphotos)

Kiedy na tapet brane są mobilne przeglądarki internetowe i rozpoczynają się rozważania i dyskusje który program jest najlepszy, prawdopodobnie w większości przypadków (szczególnie gdy mowa o Androidzie) temat rozmowy dotyczyć będzie Google Chrome. Tymczasem okazuje się, że lepsza przeglądarka mobilna to Microsoft Edge – a przynajmniej tak sugerują opinie wyrażane przez jej użytkowników. Aplikacja przekroczyła w Google Play średnią ocen 4,4 gwiazdki i tym samym wyprzedziła w tym aspekcie Chrome'a (na platformie iOS to samo osiągnięto nawet wcześniej).

Microsoft Edge tylko w oficjalnym sklepie z aplikacjami na Androida zdążył już zostać pobrany ponad 5 milionów razy i oceniony przez niemal 28 tysięcy użytkowników. Warto zaznaczyć, że jest to wynik, który udało się osiągnąć mniej więcej w rok. Choć Microsoft nie popisał się z utrzymaniem własnej platformy mobilnej pod postacią Windows Phone'a i później Windowsa Mobile, to już aplikacje kierowane do użytkowników Androida i iOS-a wychodzą mu całkiem dobrze. Często oferują możliwości, których w konkurencyjnych programach brakuje.

Nie bez znaczenia są także opcje związane z synchronizacją z komputerem, a w tym przypadku wartą uwagi jest funkcja Continue on PC. Posiadacz komputera z Windowsem może wygodnie kontynuować czytanie artykułów, które wcześniej przeglądał przy pomocy telefonu wyposażonego właśnie w przeglądarkę Edge. Koniec końców jest to także po prostu udany program. Działa sprawnie i sprawdza się na urządzeniach z dotykowymi wyświetlaczami.

Dla formalności warto dodać, że sukces jest oczywiście tylko marginalny. Google Chrome w Sklepie Play może się pochwalić średnią oceną niższą jedynie o 0,1 gwiazdki, ale to nie powstrzymało twórców Edge'a od odtrąbienia wielkiego sukcesu. Przeglądarka Google została jak dotąd zainstalowana na ponad miliardzie urządzeń z Androidem, a oceniło ją dotychczas prawie 10 milionów użytkowników. Edge'a na Androida można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)