Najlepsze aplikacje do czytania wiadomości z kraju i ze świata

Najlepsze aplikacje do czytania wiadomości z kraju i ze świata

Aplikacje do czytania newsów i klienty RSS (Scott Olson/Getty Images)
Aplikacje do czytania newsów i klienty RSS (Scott Olson/Getty Images)
03.10.2019 12:25

Na smartfonie nie sposób nie czytać najświeższych wiadomości, błyskawicznie rozpowszechnianych na stronach internetowych. Nie ma nic trudnego w zdobywaniu informacji, ale sztuką jest zrobić to dobrze. Jak odsiać szum, wybrać najlepsze źródła i nie stracić na to całego dnia? Oto kilka aplikacji, które w tym pomogą.

Wiadomości Google

Google News to prawdopodobnie najpopularniejsza obecnie aplikacja do czytania wiadomości. Fenomenalne algorytmy wyszukiwania znajdą najważniejsze wiadomości, pasujące do twojego miejsca zamieszkania i zainteresowań. Ponadto Wiadomości Google pokaże ci zgrupowane artykuły z różnych źródeł na ten sam gorący temat. Dzięki temu możesz poznać różne punkty widzenia i opinie.

Obraz

W miarę używania aplikacji będzie ona coraz lepsza. Możesz zaznaczyć, że życzysz sobie więcej wiadomości na jeden temat, mniej na inny, a także blokować portale informacyjne, których nie lubisz. W sekcji „Kiosk” możesz też kupić prenumeraty na magazyny wydawane cyfrowo.

Ściągnij aplikację: Wiadomości Google

Wiadomości Microsoft

Microsoft News to podobny magazyn wiadomości z różnych źródeł. Microsoft jednak nie wykorzystuje sztucznej inteligencji do automatycznego personalizowania wiadomości. Zamiast tego pozwala ci wybrać interesujące cię tematy oraz wyszukiwać najświeższe informacje na wskazany przez ciebie temat. Możesz zarówno dopisać się do przygotowanej już sekcji „Polska”, jak i samodzielnie szukać wiadomości o oprogramowaniu czy Łodzi.

Obraz

W aplikacji możesz zalogować się na swoje konto Microsoft i przechowywać na nim wybrane tematy i zapisane artykuły. Informacje z konta będą dostępne także na Windowsie.

Ściągnij aplikację: Wiadomości Microsoft

Squid

Squid bardzo wygodna aplikacja do czytania wiadomości z różnych źródeł z podziałem tematycznym. Ogromną zaletą Squida jest precyzyjny podział tematów. Z wiadomości sportowych możesz wybrać konkretne dyscypliny, spośród informacji ze świata gier oddzielić premiery od e-sportu, pojawiają się też sekcje na specjalne wydarzenia, jak wybory.

Obraz

Squid jest też świetną aplikacją do szlifowania angielskiego. Na liście kategorii znajdują się wiadomości na odpowiednim poziomie językowym, by można było się z ich pomocą uczyć. Artykuły możesz też udostępniać znajomym z zaznaczonymi interesującymi fragmentami.

Ściągnij aplikację: Squid

Feedly

Feedly łączy zalety dwóch światów – aplikacji dobierającej popularne wiadomości i tradycyjnego czytnika kanałów RSS z twoich ulubionych portali. Źródła wiadomości możesz dodać zarówno z kategorii tematycznych, jak i wyszukując nazwy swoich ulubionych portalu. Wiadomości z tych samych źródeł i w tej samej postaci możesz czytać w aplikacji na smartfonie, w przeglądarce albo w aplikacji na komputerze. Przeczytane artykuły będą synchronizowane między twoimi urządzeniami za pośrednictwem chmury. Do swojego konta Feedly możesz podłączyć także inne programy.

Obraz

Aplikacja Feedly ma różne widoki wiadomości i sposoby sortowania. Jeśli chcesz szybko poznać najważniejsze wiadomości dnia, możesz włączyć wyświetlanie ich na początku.

Ściągnij aplikację: Feedly

Feedster

Feedster jest bliżej klasycznego czytnika RSS, ale poza najnowszymi artykułami z portali informacyjnych i blogów (synchronizacja z kontem Feedly) możesz w nim śledzić media społecznościowe: YouTube, Twitter, Instagram, Reddit i VKontakte. Podobnie jak w aplikacji Feedly, możesz też przeglądać każdą kategorię i każde źródło wiadomości osobno. Nie ma tu żadnych mechanizmów eksponujących gorące wiadomości ani grup tematycznych.

Obraz

Feedster pozwala zapisać artykuły do przeczytania później w zakładkach. Możesz też zmienić sposób wyświetlania nagłówków i kolorystykę aplikacji.

Ściągnij aplikację: Feedster

Inoreader

Inoreader to aplikacja bardzo podobna do Feedly – możesz połączyć ją z kontem Feedly i synchronizować swoje dane albo dodać wszystkie źródła ręcznie i trzymać listę tylko na smartfonie. Nie zabrakło kategorii tematycznych, z których możesz wybrać interesujące cię serwisy i blogi.

Obraz

Jak w większości z opisanych tu aplikacji, możesz wybrać widok dla wiadomości i łatwo włączyć tryb nocny. Obsługę jedną ręką ułatwiają proste gesty.

Ściągnij aplikację: Inoreader

Miłego czytania!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)