Najlepsze aplikacje z prognozą pogody. Nie daj się zaskoczyć na urlopie

Najlepsze aplikacje z prognozą pogody. Nie daj się zaskoczyć na urlopie

Najlepsze aplikacje z prognozą pogody. Nie daj się zaskoczyć na urlopie
22.08.2019 11:27, aktualizacja: 26.09.2019 19:04

Sezon wakacyjno-urlopowy to czas, kiedy pogoda ma dla nas decydujące znaczenie. Nie ma w tym nic dziwnego – wakacje pod namiotem czy zwiedzanie w deszczu to żadna przyjemność. By ułatwić Wam przygotowania przed wymarzonymi, wakacjami przygotowaliśmy przegląd trzech bardzo przydatnych aplikacji pogodowych, które czerpią informacje z cenionych źródeł.

Pogoda ICM

Pogoda ICM to bardzo czytelna i estetyczna aplikacja, dająca wygodny dostęp do prognozy numerycznej ICM. Dane liczbowe pobierane są z serwisu meteo.pl z modelu UM (rozdzielczość 4 km, prognoza na maksymalnie 72 godziny), cenionego przez Polaków za trafność, czasami z dokładnością do godziny. Jednak aplikacja nie przedstawia ich w postaci wykresów (meteogramów), jakie znajdziemy na stronie, ale dużo czytelniejszych piktogramów i wartości liczbowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja umożliwia sprawdzenie aktualnych warunków pogodowych i prognozy w bieżącej lokalizacji, przy użyciu wskazań GPS smartfonu. Ponadto można dodać do listy swoje ulubione i często odwiedzane miasta. Nie zabrakło możliwości dodania do ekranu domowego widżetu z prognozą dla wybranego położenia.

Aplikacja po uruchomieniu podaje informacje aktualne, a więc temperaturę, temperaturę odczuwalną, wilgotność, prędkość i kierunek wiatru, ciśnienie atmosferyczne, zachmurzenie i zamglenia. Po przejściu niżej możemy ponadto zapoznać się z ostrzeżeniami i komentarzem synoptyka, opublikowanym przez ICM. Poniżej znajduje się precyzyjna prognoza godzina po godzinie, oznaczona czytelnymi piktogramami. Po dotknięciu takiego wpisu możemy zobaczyć więcej informacji, łącznie ze słownym opisem warunków pogodowych.

W ustawieniach możemy zmienić jednostki miar.

AccuWeather

AccuWeather to jedna z najpopularniejszych aplikacji pogodowych, jakie możemy zainstalować na Androidzie. Zyskała popularność między innymi dzięki trafnym informacjom i prognozom. Z danych AccuWeather korzystają też inne aplikacje, na przykład pogodynka Samsunga. AccuWeather zbiera dane z całego świata i nie ma miejsca, dla którego nie podaje prognozy pogody w ponad 100 językach. Prognozy są dostępne nawet na 15 nadchodzących dni.

Aplikacja może automatycznie wykryć położenie i pobrać dla niego informacje pogodowe, można też korzystać z wyszukiwarki i wskazać miejsce ręcznie. Jej główny widok zawiera informacje o aktualnych warunkach pogodowych i podstawowe informacje dla alergików, ostrzeżenia pogodowe, a w wielu krajach także MinuteCast – prognozę opadów minuta po minucie na najbliższe 2 godziny. Dalej możemy obejrzeć prognozę na najbliższe godziny, także w postaci wykresów, prognozy całodniowe oraz animowane mapy. Aplikacja zawiera także sekcję z wiadomościami pogodowymi i astronomicznymi, dostarczanymi przez angielskojęzyczne źródło.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

AccuWeather dostarcza także cztery widżety na ekran główny. Można dodać kilka widżetów z prognozami dla różnych miejsc. W ustawieniach aplikacji można zmienić jednostki wyświetlania temperatury, ciśnienia i prędkości wiatru.

Monitor burz

Monitor Burz to popularna aplikacja, zawierająca mapy i ostrzeżenia związane z burzami i wyładowaniami, pobierane z różnych źródeł. Po jej uruchomieniu możemy od razu obejrzeć statyczną mapę, prezentującą miejsca, w których w ciągu ostatnich 60 minut nastąpiły wyładowania i kierunek wiatru. Po pobraniu animacji zobaczymy przemieszczające się chmury przynoszące opady, ostrzeżenia, zgłoszenia użytkowników oraz zrobione przez nich zdjęcia. Tę samą mapę znajdziemy na stronie Obserwatorzy.info, skupiającej miłośników burz.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto w aplikacji możemy zobaczyć mapy z innych źródeł: popularnego Blitzortung, prognozy Estofex (European Storm Forecast Experiment) oraz zdjęcia satelitarne Sat24. W razie zbliżającej się burzy lub ostrzeżenia, aplikacja wyśle nam powiadomienie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)