Najnowsze smartfony Samsunga zyskały fizyczną klawiaturę

Strona głównaNajnowsze smartfony Samsunga zyskały fizyczną klawiaturę
14.08.2015 12:59
Najnowsze smartfony Samsunga zyskały fizyczną klawiaturę

Z pewnością jednym z najciekawszych akcesoriów dla Samsunga Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ jest fizyczna klawiatura. Co ciekawe, nie wymaga ona żadnego zasilania i nie łączy się ze smartfonem z wykorzystaniem Bluetooth czy złącza microUSB. Niestety jej wadą może okazać się wysoka cena.

Wczoraj Samsung zaprezentował swoje trzy nowe urządzenia – dwa topowe smartfony i wyjątkowo smukły tablet. Oferta smartfonów południowokoreańskiego producenta poszerzyła się o Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+. Nowe urządzenia na papierze wypadają bardzo dobrze, wyglądają atrakcyjnie, zostały wykonane z metalu i szkła oraz mają wydajne podzespoły. Chociaż niektórzy twierdzą, że mamy do czynienia z odgrzewanymi kotletami, a Note 5 ze względu na brak gniazda na kartę microSD i akumulator o niskiej pojemności wypada gorzej od swojego poprzednika.

350140857690908609

Najciekawszym akcesorium do nowych smartfonów jest opcjonalna fizyczna klawiatura. Dopinamy ją z przodu smartfona. Nie posiada ona żadnego zasilania, bo po prostu go nie potrzebuje. Nie łączy się ona ze smartfonem. Fizyczna klawiatura pokrywa się z tą wirtualną, która pojawia się na ekranie gdy klikniemy w pole tekstowe. Podczas pisania fizyczna klawiatura dotyka ekranu w odpowiednich miejscach, podobnie jakbyśmy sami dotykali wirtualnych klawiszy. Po skończeniu pisania możemy ją przypiąć z tyłu smartfona, tak aby nie zasłaniała wyświetlacza.

Po doczepieniu fizycznej klawiatury smartfony Samsunga wyglądają jakby w pracach nad nimi brała udział firma BlackBerry. Bez przetestowania trudno ocenić czy fizyczna, dopinana klawiatura Samsunga jest wygodniejsza od tej wirtualnej i sprawdza się równie dobrze jak klawiatury w urządzeniach BlackBerry. W sieci pojawiły się już pierwsze opinie i zdania są podzielone, niektórzy twierdzą, że to naprawdę przydatne akcesorium, inni nie widzą jego sensu. Z pewnością jednak jest to ciekawe rozwiązanie, niestety według nieoficjalnych informacji cena jest za wysoka, ta klawiatura ma kosztować około 60 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (40)