Najnowsze smartfony Samsunga zyskały fizyczną klawiaturę

Najnowsze smartfony Samsunga zyskały fizyczną klawiaturę14.08.2015 12:59
Najnowsze smartfony Samsunga zyskały fizyczną klawiaturę

Z pewnością jednym z najciekawszych akcesoriów dla Samsunga Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ jest fizyczna klawiatura. Co ciekawe, nie wymaga ona żadnego zasilania i nie łączy się ze smartfonem z wykorzystaniem Bluetooth czy złącza microUSB. Niestety jej wadą może okazać się wysoka cena.

Wczoraj Samsung zaprezentował swoje trzy nowe urządzenia – dwa topowe smartfony i wyjątkowo smukły tablet. Oferta smartfonów południowokoreańskiego producenta poszerzyła się o Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+. Nowe urządzenia na papierze wypadają bardzo dobrze, wyglądają atrakcyjnie, zostały wykonane z metalu i szkła oraz mają wydajne podzespoły. Chociaż niektórzy twierdzą, że mamy do czynienia z odgrzewanymi kotletami, a Note 5 ze względu na brak gniazda na kartę microSD i akumulator o niskiej pojemności wypada gorzej od swojego poprzednika.

350140857690908609

Najciekawszym akcesorium do nowych smartfonów jest opcjonalna fizyczna klawiatura. Dopinamy ją z przodu smartfona. Nie posiada ona żadnego zasilania, bo po prostu go nie potrzebuje. Nie łączy się ona ze smartfonem. Fizyczna klawiatura pokrywa się z tą wirtualną, która pojawia się na ekranie gdy klikniemy w pole tekstowe. Podczas pisania fizyczna klawiatura dotyka ekranu w odpowiednich miejscach, podobnie jakbyśmy sami dotykali wirtualnych klawiszy. Po skończeniu pisania możemy ją przypiąć z tyłu smartfona, tak aby nie zasłaniała wyświetlacza.

Po doczepieniu fizycznej klawiatury smartfony Samsunga wyglądają jakby w pracach nad nimi brała udział firma BlackBerry. Bez przetestowania trudno ocenić czy fizyczna, dopinana klawiatura Samsunga jest wygodniejsza od tej wirtualnej i sprawdza się równie dobrze jak klawiatury w urządzeniach BlackBerry. W sieci pojawiły się już pierwsze opinie i zdania są podzielone, niektórzy twierdzą, że to naprawdę przydatne akcesorium, inni nie widzą jego sensu. Z pewnością jednak jest to ciekawe rozwiązanie, niestety według nieoficjalnych informacji cena jest za wysoka, ta klawiatura ma kosztować około 60 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)