NAS w pracy fotografa. Sprawdziliśmy, jak domowy serwer pomaga przechowywać zdjęcia

Sprawdzamy, jak NAS pomaga w pracy fotografom
Sprawdzamy, jak NAS pomaga w pracy fotografom
Oskar Ziomek

29.04.2019 23:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Domowy serwer ma szereg interesujących zastosowań, dzięki którym może ułatwić codzienność wielu użytkowników komputerów czy smartfonów. Niestety, nie wszyscy o tym wiedzą, a nawet jeśli są świadomi możliwości NAS-ów, zwykle obawiają się skomplikowanego procesu konfiguracji wszystkich opcji.

W serii publikacji, które przygotowywaliśmy wraz z firmą Synology, staraliśmy się przybliżać podstawy związane z sieciowymi dyskami, a tym samym pokazywać, że wbrew obiegowej opinii, obsługa domowych serwerów nie jest skomplikowana.

System DSM w NAS-ach Synology jest przyjazny w użyciu.
System DSM w NAS-ach Synology jest przyjazny w użyciu.

Zapraszamy do lektury już ostatniego artykułu w ramach serii, który został opublikowany na łamach Fotoblogii. Tym razem mieliśmy okazję sprawdzić, jak NAS Synology może ułatwić i zabezpieczyć codzienną pracę fotografa. To zawód, w którym dbanie o kopię zapasową plików jest szczególnie ważne, a i podczas obróbki ma znaczenie szybki dostęp do dużego archiwum.

NAS ma wiele zastosowań

W ramach serii, wcześniej mieliście także okazję poznać inne zastosowania domowych serwerów. Podpowiadaliśmy jak NAS może się stać domowym centrum rozrywki, jakie są korzyści ze stosowania prywatnego archiwum plików, jak NAS spisuje się w rękach użytkowników smartfonów oraz od jakich pakietów warto zacząć przygodę z systemem DSM oferowanym w NAS-ach Synology.

Raz jeszcze zapraszamy do lektury wszystkich wymienionych publikacji w ramach tej serii. Mamy nadzieję, że artykuły okazały się pomocne i przynajmniej niektórym osobom przybliżyły podstawy konfiguracji i możliwości domowych serwerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)