NaviFirm+ wkrótce tylko dla wybranych?

NaviFirm+ wkrótce tylko dla wybranych?

Marcin Paterek
02.01.2013 14:50, aktualizacja: 05.01.2013 18:39

Wraz z końcem stycznia Nokia chce znacząco ograniczyć dostęp NaviFirm+ — aplikacji, która w prosty sposób pozwala wyszukiwać i pobierać dowolną wersję oprogramowania do większości telefonów z katalogu fińskiego producenta. Z fragmentu wewnętrznego biuletynu, który wyciekł do Sieci, można wywnioskować, że do uruchamiania aplikacji i korzystania z repozytoriów konieczne będzie zalogowanie się do Nokia Online. Nie wiadomo jednak, czy chodzi tu o zwyczajne konto Nokia, czy jakieś inne, które zarezerwowane będzie dla wybranego grona osób.

Obraz

Sytuacja NaviFirm+ jest o tyle dziwna, że program umożliwia pobieranie firmware’u, który nie jest jeszcze oficjalnie dostępny. W ubiegłym miesiącu właśnie w ten sposób wielu użytkownikom udało się zaktualizować różne modele Lumii do Windows Phone 7.8 na długo przed premierą systemu, który ma zadebiutować w pierwszym kwartale tego roku. Niewykluczone, że poprzez ograniczenie dostępu Nokia chce w przyszłości uniknąć podobnych niespodzianek i w większym stopniu sprawować kontrolę nad tym, kto może testować najnowsze oprogramowanie.

Podczas ubiegłorocznej konferencji Windows Phone Summit Microsoft zaprezentował plany dotyczące aktualizowania smartfonów z systemem WP8. Koncern m.in. zobowiązał się do wspierania każdego urządzenia przez co najmniej 18 miesięcy i udostępniania „zarejestrowanym entuzjastom” aktualizacji, zanim trafią one do oficjalnego kanału dystrybucji. Wygląda na to, że zmiany w działaniu NaviFirm+ są częścią tego planu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)