NAVITEL E505 Magnetic – nowa nawigacja GPS z Linuksem za niecałe 300 złotych

NAVITEL E505 Magnetic – nowa nawigacja GPS z Linuksem za niecałe 300 złotych

NAVITEL wprowadza do oferty nowy model nawigacji samochodowej
NAVITEL wprowadza do oferty nowy model nawigacji samochodowej
Oskar Ziomek
22.02.2019 11:47, aktualizacja: 22.02.2019 15:05

Firma NAVITEL nie zwalnia tempa i wprowadza na rynek nowy model samochodowej nawigacji GPS. E505 Magnetic to bezpośredni następca testowanego przez nas E500 i łączy go z nim kluczowy element konstrukcyjny – wygodny uchwyt magnetyczny. Jest to jednak także pierwszy model w ofercie producenta, który zrywa z dotychczas stosowanym systemem: Windows CE został zastąpiony Linuksem.

To zmiana, która z pewnością odbije się pozytywnie na wydajności. Jedną z kluczowych wad wspomnianego modelu E500 był właśnie system i problemy z płynnym działaniem. Poruszanie się po ustawieniach, a nawet wprowadzanie adresu docelowego wiązało się czasem z kilkusekundowymi opóźnieniami.

  • NAVITEL E505 Magnetic – nowa nawigacja za niecałe 300 złotych, fot. materiały prasowe.
  • Magnetyczny uchwyt E505 Magnetic to jedna z głównych zalet, fot. materiały prasowe.
[1/2] NAVITEL E505 Magnetic – nowa nawigacja za niecałe 300 złotych, fot. materiały prasowe.

Zgodnie ze strategią firmy na obecny rok zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kolejnego urządzenia z uchwytem magnetycznym – opowiada Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE. Ważną zmianą w kierunku zwiększenia wydajności nawigacji jest przejście z systemu Windows CE na Linuxa. Wyszukiwanie trasy i niezbędne podczas jazdy funkcje wyświetlają się teraz nawet pięciokrotnie szybciej. Nie mamy żadnych wątpliwości, że wpłynie to pozytywnie na komfort użytkowania i zadowolenie klienta końcowego.

NAVITEL E505 Magnetic wyposażono w wyświetlacz TFT o przekątnej 5 cali i mapy offline 43 krajów. Do tego dochodzi darmowa, dożywotnia aktualizacja. Podczas nawigacji można liczyć na informacje o fotoradarach, a dźwięk odtwarzać w głośnikach samochodu dzięki wbudowanemu transmiterowi. Urządzenie zostało wycenione na 299 złotych i już teraz jest dostępne w sprzedaży.

NAVITEL uważa, że dobrą nawigacją może być także tablet

Opisywany wyżej model E505 Magnetic nie jest jedyną nowością firmy NAVITEL z ostatnich dni. Wcześniej informowaliśmy już także o premierze modelu T757, który w praktyce jest 7-calowym tabletem z Androidem przystosowanym do wykorzystania w samochodzie. O tym, jak to rozwiązanie sprawuje się w praktyce, będziecie mogli przeczytać już niebawem na dobrychprogramach – do redakcji trafił już jeden egzemplarz i testy się rozpoczęły.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)