NAVITEL R300 GPS – nowy rejestrator z bazą fotoradarów za niecałe 250 złotych

NAVITEL przedstawia rejestrator, który ostrzeże przed radarami (Getty Images)
NAVITEL przedstawia rejestrator, który ostrzeże przed radarami (Getty Images)
Oskar Ziomek

15.07.2019 23:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma NAVITEL wprowadza do oferty kolejny rejestrator samochodowy. Mowa o modelu R300 GPS, który – jak sama nazwa wskazuje – wyposażono w moduł GPS. Jest on wykorzystywany do dwóch funkcji, z których ciekawsza to ostrzeganie przed fotoradarami. Jak podaje producent, jest to obecnie najtańszy wideorejestrator na rynku, który oferuje taką opcję.

W urządzenie wgrano bazę fotoradarów, dzięki czemu potrafi ostrzegać przed zbliżającym się pomiarem prędkości. Na ekranie kamerki wyświetla się wówczas bieżąca prędkość i odległość do fotoradaru. Druga z funkcji, do której wykorzystano GPS, to możliwość wyświetlenia aktualnej prędkości pojazdu na życzenie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
    • Rynek wideorejestratorów w Polsce rozwija się w dynamicznym tempie (...) R300 GPS to obecnie najtańsza kamerka na rynku, którą wyposażono w cyfrowy prędkościomierz oraz ostrzeżenia o fotoradarach (...) Sprzęt zdecydowanie wyróżnia się na tle innych urządzeń w przedziale cenowym od 200 do 300 złotych.* – komentuje Tobiasz Jankowski, CEO NAVITEL EUROPE.

Jako wideorejestrator NAVITEL R300 GPS nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Nagrywa filmy w FullHD w 30 klatkach na sekundę i zapisuje je w formacie MOV z kompresją H.264. Obsługiwane karty pamięci mogą mieć pojemność do 64 GB. Obiektyw ma kąt widzenia 140 stopni i obsługuje "night vision", czyli tryb, dzięki któremu jakość obrazu w nocy ma być lepsza. To samo rozwiązanie pojawiło się już na przykład w kamerkach R400 NV oraz R200 NV tego samego producenta.

NAVITEL R300 GPS jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie 249 złotych. W zestawie poza ładowarką i uchwytem znaleźć można także roczną licencję na nawigację z mapą Europy do zainstalowania w smartfonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)