Navitel R600 Quad HD: popularny rejestrator do auta w nowej wersji za niecałe 370 złotych

Navitel R600 Quad HD: popularny rejestrator do auta w nowej wersji za niecałe 370 złotych

Navitel odświeża model R600 (depositphotos)
Navitel odświeża model R600 (depositphotos)
Oskar Ziomek
08.10.2018 19:09

Firma Navitel znana przede wszystkim z tworzenia samochodowych nawigacji i rejestratorów, wprowadza do oferty nowe urządzenie. Jest to odświeżona wersja popularnej kamerki R600, którą mieliśmy okazję testować na początku roku. Nowy model nazwano R600 Quad HD ze względu na obsługę nowych trybów nagrywania. Jak nietrudno się domyślić, główną jej zaletą jest możliwość rejestracji obrazu w rozdzielczości Quad HD, czyli 2560×1440 pikseli, w tym przypadku przy 30 klatkach na sekundę.

Nowa rozdzielczość to jednak nie wszystko, bo wraz z nią do urządzenia trafiła także obsługa 60 klatek podczas nagrywania w FullHD. Jak deklaruje producent, jest to pierwsza na rynku kamera samochodowa, która oferuje obydwa ustawienia i jednocześnie kosztuje mniej niż 400 złotych. Warto przy tym dodać, ze to wciąż nie wszystkie możliwości nagrywania, bo trzeci i ostatni tryb to rozdzielczość 720p i przy tym 120 klatek na sekundę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Rejestrator wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 2 cali, procesor Novatek NT96660 i sensor optyczny OV4689. Obiektyw ma kąt widzenia 170 stopni, a pliki zapisywane są w formacie MP4. Jak deklaruje producent, zastosowana technologia podświetlenia i redukcji szumów umożliwia tu uzyskanie wyraźnego obrazu także w nocy. Ponadto R600 Quad HD posiada wbudowany G-sensor, który automatycznie zabezpieczy nagrania przed nadpisaniem po wykryciu kolizji, a w trybie parkingowym w razie potrzeby uruchomi nagrywanie, gdy samochód jest zaparkowany.

Warto dodać, że urządzenie obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 256 GB oraz ma dwa wbudowane akumulatory – podobnie jak w przypadku R600, tutaj także jeden znajduje się w samym rejestratorze, a drugi w uchwycie, co pozwala go z niego wyjąć i skorzystać z trybu fotograficznego, na przykład, by udokumentować ewentualną stłuczkę. Sugerowana cena Navitela R600 Quad HD to 369 złotych. W zestawie prócz samej kamery, uchwytu i niezbędnych akcesoriów znajduje się także dodatkowa licencja na nawigację, którą można wykorzystać na przykład w smartfonie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)