Nawet takie piloty jak SPIN w dobie smartfonów są tylko ciekawostką

Nawet takie piloty jak SPIN w dobie smartfonów są tylko ciekawostką25.05.2015 17:42
Nawet takie piloty jak SPIN w dobie smartfonów są tylko ciekawostką

SPIN to urządzenie, które w założeniach twórców ma zastąpić wszystkie piloty w naszym domu, zmieniając sposób sterowania telewizorem, kinem domowym czy nawet poziomem jasności światła. SPIN wygląda lepiej od tradycyjnych pilotów i w przeciwieństwie do nich nie posiada przycisków. Projekt jest naprawdę ciekawy, ale ma jeden poważny problem – smartfony.

Znaczna większość pilotów znajdujących się w naszych domu nie zachwyca wyglądem. Najczęściej mamy do czynienia z konstrukcją przypominającą prostokątne pudełko, na wierzchu, którego umieszczono masę przycisków. Dużo osób stwierdzi, że pilot musi być funkcjonalny, wygodny i posiadać dobrze rozmieszczone przyciski, a jego wygląd nie ma znacznie. Nie jest to jednak do końca dobre podejście, nowoczesny pilot powinien również dobrze się prezentować.

350137018711566273

Stworzenie czegoś atrakcyjnie wyglądającego z prostokątnego pudełka z masą przycisków nie jest zadaniem łatwym. Może jednak nowoczesny pilot nie musi mieć tradycyjnego wyglądu. Właśnie z takiego założenia wyszli holenderscy projektanci tworząc SPIN. Zaprojektowali oni pilota, który nie jest prostokątną bryłą, nie posiada przycisków oraz prezentuje się nieźle na tle innego nowoczesnego sprzętu w naszym domu. Na pierwszy rzut oka SPIN w ogóle nie przypomina pilota, wygląda nietypowo. Efekt potęgowany jest z wykorzystaniem diod świecących się w różnych kolorach. Dodatkowo w jego wnętrzu umieszczono szereg czujników, które pozwalają na sterowanie telewizorem, kinem domowym czy innym urządzeniem.

Jak wcześniej wspomnieliśmy – pilot SPIN nie posiada przycisków. Polecania wydajemy za pomocą odpowiednich gestów. Co bardzo ważne, z wykorzystaniem specjalnej aplikacji możemy sami zaprogramować gesty. Nie musimy uczyć się tych narzuconych przez producenta, co początkowo mogłoby zniechęcić wiele osób. Przykładowo może ustalić, że podniesienie i obrócenie w odpowiednim kierunku zwiększy lub zmniejszy głośność. Natomiast obrócenie na stole pozwoli na zmianę kanału.

350137018711762881

Pilot SPIN w założeniach twórców ma zastąpić wszystkie piloty w naszym domu. Wykorzystamy go do sterowania telewizorem, kinem domowym, radiem czy nawet zmienimy poziom jasności światła w domu. SPIN ma również znaleźć zastosowanie w inteligentnym domu, będzie komunikował się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth.

Twórcom udało się uzbierać wymaganą kwotę na Kickstarterze. Obecnie SPIN oferowały jest przedsprzedaży w cenie 82 euro. To sporo jak na pilot, nawet jak na tak nietypowy. Rozwiązanie jest ciekawe i dzięki niemu z naszego domu mogłyby zniknąć tradycyjne piloty. Jednak SPIN pojawił się za późno. Dzisiaj rolę pilotów przejmują smartfony i tablety. Z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji możemy sterować innymi urządzeniami w domu, nie musimy wykonywać gestów, wystarczy, że wybierzemy odpowiedni element na ekranie. Dodatkowo smartfona mamy niemal cały czas przy sobie, wchodzimy do pokoju, sięgamy do kieszeni i już mamy pilota w ręku. SPIN to świetne urządzenie, ale w dobie smartfonów staje się tylko ciekawostką.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)