Nawigacja HERE jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Androida

Nawigacja HERE jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Androida
Redakcja

21.10.2014 18:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawigacja offline HERE jest już dostępna dla wszystkich urządzeń z Androidem. Pierwsza wersja tej aplikacji zadebiutowała w sierpniu, kiedy okazało się, że mapy tworzone przez Nokię trafią na urządzenia Samsunga. Do Sieci szybko wyciekł wtedy plik APK, który pozwalał na skorzystanie z wczesnej wersji tej aplikacji na smartfonach i tabletach innych producentów. Dzisiaj autorzy programu udostępnili oficjalnie wersję beta dla wszystkich zainteresowanych.

Po uruchomieniu aplikacji nadal prosi nas ona o zalogowanie się do konta HERE. Operacja ta w żaden sposób nie jest wymagana do przeglądania map, ale do ich pobierania na urządzenie w celu wykorzystania w trybie offline już tak. Bezpłatne konto można założyć z poziomu programu, zarówno metodą standardową (podanie niezbędnych danych), jak i poprzez konto na Facebooku. Najnowsza wersja beta jest już dostępna w języku polskim, oferuje ona sporo funkcji – przy niektórych aplikacjach mogą wydawać się one dosyć skąpe, ale biorąc pod uwagę, że HERE udostępniane są bezpłatnie, a oferowane mapy są dosyć dokładne, powinna ona spełniać wymagania większości użytkowników.

Obraz

Dla większości użytkowników jedną z najważniejszych funkcji jest możliwość pobierania dowolnych map do użytku offline, przez co nie będziemy zmuszeni do dodatkowych opłat za transfer danych. Nawet po ich pobraniu możemy korzystać z dodatkowych danych z Internetu, np. dotyczących intensywności ruchu drogowego. Użytkownik może korzystać zarówno z widoku satelitarnego, transportowego, oraz trybu uwzględniającego ruch uliczny. Jeżeli program posiada dostęp do Internetu, nie potrzebuje dokładnych danych adresowych podczas określania miejsca docelowego. Wystarczy wpisać np. „Dobreprogramy Wrocław”, aby ten automatycznie wyszukał w Sieci odpowiedni adres. Aplikacja oprócz nawigacji samochodowej oferuje także generowanie tras i wskazówki dla podróży pieszo, a także przy wykorzystaniu transportu publicznego.

Obraz

Nawigacja informuje o dystansie, planowanym czasie dotarcia na miejsce, jak i możliwych opóźnieniach wynikających z utrudnień na drodze. Po jej uruchomieniu możemy zdefiniować dodatkowe opcje jak omijanie autostrad, dróg płatnych, promów, czy tez tuneli. Oprócz nawigacji dla kierowców, mapy HERE pozwalają na wyszukiwanie punktów POI (np. hotele, restauracje, kina, sieci handlowe, muzea) Ustawienia programu pozwalają na wybranie formatu jednostek, wyboru miejsca do zapisywania pobieranych map i danych tymczasowych, a także włączenia lub wyłączenia pobierania informacji o ruchu drogowym. HERE dla Androida obsługuje również przełączanie pomiędzy trybem nocnym i dziennym, oraz ostrzeżenia o przekraczaniu prędkości z ustalaniem limitów, jakie możemy przekraczać, zanim zostańmy ostrzeżeni. Aplikacja umożliwia pobieranie głosu asystentki w wielu językach. Wśród nich znajdziemy także język polski.

Obraz

Aplikację, która znajduje się wciąż w wersji beta, znajdziecie w bazie programów mobilnych naszego serwisu. Przypominamy, że ta wersja HERE Maps może zachowywać się niestabilnie. Producent cały czas ją rozbudowuje, niemniej mogą zdarzyć się problemy, które uniemożliwią korzystanie z nawigacji. Aby móc ją zainstalować, należy dysponować systemem Android w wersji 4.1 lub nowszej. Zalecany jest 1 GB pamięci RAM, a także ekran o wymiarach 4,5” lub większy. Kierowców uprzedzamy, że żadna, nawet najlepsza nawigacja nie zastąpi zdroworozsądkowego myślenia, a także skupienia na drodze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)