Netflix „niekompatybilny” ze zrootowanymi smartfonami. Winne DRM

Netflix „niekompatybilny” ze zrootowanymi smartfonami. Winne DRM14.05.2017 16:27
Netflix „niekompatybilny” ze zrootowanymi smartfonami. Winne DRM

Stosowane w pisaliśmy, że przez antypiracką ochronę użytkownicy nie mogą oglądać na komputerach Netfliksa w FullHD, jeśli nie korzystają z Edge’a, a zatem Windowsa 10. Dziś kolejne ograniczenia pojawiły się w mobilnym kliencie usługi.

Doświadczą tego użytkownicy, którzy zdecydowali się zrootować swoje urządzenie mobilne. Po przejściu na stronę Google Play zobaczą informację, że aplikacja nie jest kompatybilna z ich smartfonem, mimo że wcześniej instalacja i korzystanie z niej przebiegało bezproblemowo.

350199749695268801

Netflix został w ostatnim czasie zaktualizowany do wersji 5.0. W tej wersji nie uświadczymy nowych funkcji, wprowadzono zaś blokadę instalacji na urządzeniach z rootem. Korzystać z aplikacji można tylko na urządzeniach, które posiadają certyfikację Google w zakresie wykorzystania silnika DRM Widevine. Jak jednak donosi serwis Android Police, jest ona jednak związana nie z determinowaną przez Widevine certyfikację SafetyNet.

Netflix potwierdził, że w wersję 5.0 można zainstalować z Google Play tylko na urządzeniach certyfikowanych przez Google. Co ciekawe, aplikację można bez problemu zainstalować i korzystać z niej, jeśli APK zostało pobrane z innego źródła. Niewykluczone jednak, że docelowo Netflix na zrootowanych urządzeniach zostanie zablokowany całkowicie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)