Netflix testuje nowe cenniki. Drożeją filmy w HDR i obsługa wielu urządzeń

Netflix testuje nowe cenniki. Drożeją filmy w HDR i obsługa wielu urządzeń

Netflix testuje nowe cenniki. Drożeją filmy w HDR i obsługa wielu urządzeń
Oskar Ziomek
04.07.2018 17:03, aktualizacja: 11.07.2018 11:01

Aktualizacja – 5 lipca, godz. 12.20

W kontekście hipotetycznych zmian w cennikach Netfliksa otrzymaliśmy właśnie dodatkowe zapewnienia od Publicis Consultants. Firma podkreśla, że różne oferty widoczne u różnych użytkowników nie są deklaracją wprowadzenia nowego planu taryfowego i mają wyłącznie charakter testów.

Mamy niepokojące wieści dla użytkowników Netfliksa, którzy oczekują najwyżej jakości filmów i seriali, a w związku z tym subskrybują najdroższy dostępny abonament. Jak donoszą zagraniczne media, rozpoczęły się testy nowych cenników, w których wprowadzony został nowy plan Ultra. Ten znajduje się w hierarchii powyżej planu Premium, jest od niego siłą rzeczy droższy i to tylko w nim mają być dostępne filmy w HDR lub (zależnie od źródła informacji) możliwość odtwarzania materiałów na 4 urządzeniach jednocześnie.

Nowe cenniki mają być widoczne tylko dla części klientów i na tę chwilę są wyłącznie testowane, co zresztą udało się potwierdzić redaktorom serwisu CNET. Jak się okazuje, funkcje w ramach konkretnych planów są celowo prezentowane różnym klientom w różny sposób. Z jednej z dostarczonych grafik wynika, że (względem Premium) plan Ultra zaoferuje obsługę trybu HDR, zaś z innej – że tą różnicą będzie liczba obsługiwanych urządzeń. W tym drugim przypadku w planie Premium liczba ta miałaby spaść jedynie do 2.

  • W tym przypadku plan Ultra to jedyny, który zaoferuje działanie Netfliksa na 4 urządzeniach jednocześnie, źródło: 9to5Mac.
  • W tym przypadku plan Ultra wprowadza obsługę trybu HDR, zaś liczba obsługiwanych urządzeń jest taka sama jak w Premium, źródło: Android Police.
[1/2] W tym przypadku plan Ultra to jedyny, który zaoferuje działanie Netfliksa na 4 urządzeniach jednocześnie, źródło: 9to5Mac.

Zestawienia prezentowane użytkownikom w różnych częściach świata mają się też różnić od siebie najważniejszym, czyli cenami. Jak informuje Netflix, taki test ma pomóc ustalić co jest dla klientów najważniejsze. Nie ulega raczej wątpliwości, że działania są prowadzone po to, by zmiany w cennikach rzeczywiście w najbliższym czasie w jakiejś formie się tu pojawiły.

Wszystko wskazuje jednak na to, że mogą to być zmiany niekorzystne. Użytkownicy, którzy obecnie korzystają z pakietu Premium i wszystkich jego korzyści, w praktyce mogą zostać zmuszeni do wydania więcej, na nowy plan Ultra, bo tylko w nim będzie można jednocześnie spotkać obsługę HDR oraz 4 urządzeń naraz.

Naturalnie na tę chwilę nie wiadomo na pewno, czy zmiany w cennikach zostaną ostatecznie wprowadzone, a jeśli tak, czy faktycznie nowy plan będzie droższy od pozostałych (a nie zmienią się na przykład również ich ceny). Sytuacja będzie jasna, gdy Netflix zakończy testy i być może zdecyduje się na zmiany.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)