NETGEAR GC108P oraz GC108PP: polska premiera przełączników z PoE/PoE+

NETGEAR GC108P oraz GC108PP: polska premiera przełączników z PoE/PoE+

NETGEAR przedstawia nowe przełączniki
NETGEAR przedstawia nowe przełączniki
Redakcja
18.06.2019 22:54

Na polski rynek trafiają nowe switche firmy NETGEAR. Z założenia kierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców. Obydwa obsługują zasilanie Power over Ethernet.

Nowe modele przełączników od NETGEAR to odpowiedź na zapotrzebowanie małych i średnich przedsiębiorstw w kontekście niezrównanej przepustowości i solidnego zabezpieczenia sieciowego.

Urządzenia Gigabit Ethernet z usługą Smart Cloud zarządzaną z poziomu aplikacji Insight firmy NETGEAR, do których należą najnowsze modele przełączników GC108P oraz GC108PP, umożliwiają nie tylko konfigurację, lecz również i sprawowanie kontroli z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki możliwości zdalnego zarządzania z chmury, smukłej konstrukcji i cichej pracy należą one do najbardziej wszechstronnych (oraz przystępnych cenowo) przełączników na rynku.

NETGEAR GC108P.
NETGEAR GC108P.

Oba modele posiadają 8 portów Gigabit obsługujących PoE/PoE+ (do 30W na każdy port). Nie bez znaczenia jest tu funkcja NETGEAR FlexPoE., która pozwala - po zakupieniu opcjonalnego zasilacza NETGEAR FlexPoE EPS130W – na zwiększenie budżetu PoE GC108P (64W) do tego samego, co model GC108PP (126W).

Dodatkowo, wymienione modele umożliwiają zautomatyzowaną wieloplatformową konfigurację ustawień (m.in. sieci VLAN, agregacji łączy czy portów PoE). Automatyczne przyłączanie i bezdotykowa konfiguracja umożliwia tu dodawanie kolejnych urządzeń do sieci w celu samoczynnego dziedziczenia parametrów konfiguracji sieciowej dla bezproblemowej integracji.

NETGEAR GC108PP.
NETGEAR GC108PP.

Na koniec warto podkreślić, że GC108P oraz GC108PP zapewniają funkcje Layer 2, zwiększoną wydajność i łatwość obsługi. Zaprojektowano je pod kątem sieci wykorzystujących różne rodzaje multimediów, takich jak obraz, dźwięk i dane, w ramach jednej platformy. Zaawansowane funkcje, takie jak listy ACL L2/L3/L4, QoS, protokół kontroli agregacji łączy (LACP) oraz protokół STP zapewniają dużą szybkość i bezpieczeństwo sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)