NETGEAR wprowadza pierwszy mobilny router LTE CAT11: AirCard 810 #prasówka

NETGEAR wprowadza pierwszy mobilny router LTE CAT11: AirCard 810 #prasówka
Łukasz Maślanka

31.03.2016 12:17, aktual.: 31.03.2016 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AirCard 810 to przenośny router od NETGEAR i pierwsze urządzenie w swoim segmencie, które reprezentuje najszybszą obecnie 11 kategorię LTE. Ekstremalna przepustowość tego modelu wynika z zastosowania rewolucyjnego mechanizmu 3-pasmowej agregacji łączy. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie wysokiej prędkości pobierania danych - nawet do 600 Mb/s i właśnie podbija polski rynek. Urządzenie jest dostępne w Polsce, m.in. u jednego z operatorów telefonii komórkowej.

Obraz

Przejście z technologii łączności 6 LTE na 11 LTE przełożyło się na podwojenie maksymalnych możliwości przesyłu danych, przyspieszenie czasu reakcji aplikacji, ustabilizowanie połączeń i polepszenie ogólnego przesyłu bardzo dużych plików takich jak multimedia i wideo. Wraz z zastosowanym WiFi 802.11ac urządzenie AirCard 810 oferuje lepszą wydajność sieci WiFi, mniejsze zakłócenia w jej zasięgu i większą przepustowość niż powszechnie stosowane 802.11n. Model wspiera także starszą technologię 3G LTE.

Nieosiągalna dotąd prędkość przesyłu danych dla urządzeń przenośnych wraz z przydatnymi ustawieniami i rozwiązaniami dla każdego użytkownika, czyni AirCard 810 sprzętem najwyższej klasy. Trzypasmowa agregacja łączy oznacza, że urządzenie potrafi wybrać tę częstotliwość, która daję optymalną przepustowość, stąd techniczna możliwość osiągu poboru danych nawet do 600 Mb/s. Urządzenie wyróżnia się czytelnym i prostym w obsłudze ekranem dotykowym 2.4” oraz długim czasem pracy na baterii: nawet do 11 godzin intensywnej pracy.

Model ten jest przy tym bardzo lekki (132g) i poręczny – jego wymiary to 112 mm x 69 mm x 15 mm. Co ważne, router obsługuje do 15 urządzeń jednocześnie – bez względu czy jest to tablet, laptop, smartfon czy inne urządzenie z kartą WiFi. Dodatkowo AirCard 810 posiada funkcję ładowania Jump Boost, czyli umożliwiającą ładowanie smartfonu, tabletu czy innych urządzeń korzystających z końcówki mini USB.

Obraz

Mobilny hotspot od AirCard 810 to wygodne rozwiązanie umożliwiające połączenie z Internetem, skierowane zwłaszcza do osób, które często podróżują służbowo lub mają problemy z dostępem do tradycyjnej sieci w miejscu pobytu: w pracy, w domu studenckim, na wakacjach czy na kempingu. W każdej chwili możemy również udostępnić internet swoim znajomym, aktywując konto Gość.

NETGEAR udostępnia darmową aplikację AirCardApp, która pozwala na zarządzenie statusem urządzenia, połączenia i ustawieniami dla systemów iOS i Android na smartfonie czy tablecie. Cena urządzenia to ok. 1399 zł brutto.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)