NetSpot na Maca narysuje mapę zasięgu WiFi i podpowie gdzie umieścić router

NetSpot na Maca narysuje mapę zasięgu WiFi i podpowie gdzie umieścić router
Michał Sokołowski

03.11.2015 16:58, aktual.: 04.11.2015 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W naszej bazie programów na Maca pojawiło się nowe ciekawe narzędzie do diagnostyki sieci bezprzewodowych WiFi. NetSpot to aplikacja, za pomocą której utworzymy mapę zasięgu sieci oraz wyznaczymy optymalne miejsce dla punktu dostępowego.

Obraz

NetSpot ma dwa tryby działania. W pierwszym aplikacja wyświetla listę sieci bezprzewodowych dostępnych w najbliższej okolicy, z której odczytamy nazwę, MAC, poziom sygnału, częstotliwość, standard w jakim dana sieć pracuje, a także producenta punktu dostępowego.

W drugim trybie program w kilku krokach zaprojektuje mapę zasięgu sieci WiFi w pomieszczeniach. Na początek należy narysować prosty, poglądowy plan obiektu, w którym sieć działa i podać jego orientacyjne wymiary. Pomoże nam w tym edytor dostępny w aplikacji, można też wczytać gotową grafikę. Aplikacja pozwala wybrać czy jest to małe mieszkanie, wielopiętrowy dom czy może duża hala, jak magazyn, centrum handlowe czy lotnisko. Potem musimy przespacerować się z MacBookiem w kilka miejsc i dokonać pomiarów.

W tym czasie NetSpot wykonuje niezbędne obliczenia i tworzy przejrzystą mapę zasięgu sieci, zaznaczając odpowiednimi kolorami siłę sygnału sieci. Analizując wyniki pomiarów jesteśmy w stanie określić najlepsze miejsce dla naszego punktu dostępowego oraz stwierdzić, czy będą potrzebne dodatkowe urządzenia wzmacniające sygnał.

Obraz

Program dostępny do pobrania w naszej bazie, w dziale Narzędzia. Zaletą aplikacji jest nieskomplikowany interfejs, dzięki czemu jej obsługa nie powinna sprawiać problemu nawet niedoświadczonym użytkownikom.

NetSpot w wersji darmowej pozwala na dodanie tylko jednej strefy działania sieci (np. jedno piętro budynku) w pojedynczym teście oraz maksymalnie 5 punktów dostępu. Licencja nie zezwala na komercyjne wykorzystanie programu.

Kupując wersję PRO otrzymamy możliwość dodania 50 stref, nielimitowaną liczbę punktów dostępu, zaawansowane raporty oraz więcej wizualizacji działania naszej sieci na mapie. Wersja Enterprise skierowana jest do klientów biznesowych i można jej używać maksymalnie na 10 komputerach, do tego nie posiada ona ograniczenia liczby stref.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)