AndroidWiadomościAgregatory treściNews+
News+ ikona

News+

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

News+ to aplikacja stworzona przez autorów gReadera, bardzo rozbudowanego i popularnego klienta usługi Feedly dla systemu Android. Jest do niego bardzo podobna, służy jednak do przeglądania treści innego typu aniżeli kanały RSS. Jak sama nazwa wskazuje, na celu ma ułatwienie dostępu do aktualności.

Podstawową funkcją jest integracja usługą Google News z której aplikacje pobiera aktualności ze świata. Użytkownik może wybrać nie tylko region w jakim się znajduje, ale także poszczególne kategorie informacji jakie go interesują. Synchronizacja jest wykonywana automatycznie co określony przez użytkownika czas, bądź też ręcznie. Pobrane materiały użytkownik może oznaczać jako ulubione poprzez mechanizm gwiazdek. Jedną z najciekawszych funkcji aplikacji jest możliwość uruchomienia trybu offline. W takim wypadku aplikacja pobiera treści podczas synchronizacji w celu umożliwienia ich czytania także gdy użytkownik nie ma dostępu do Internetu.

Uwagę zwraca także możliwości integracji z wieloma zewnętrznymi usługami do dzielenia się informacjami lub ich archiwizowaniem: Facebook, Twitter, Google+, EcerClip, Read It Later, Pocket czy też Instapaper. Aplikacja pozwala również na zmianę domyślnego motywu na jeden z czterech dostępnych (jasny, ciemny, czarny, sepia), a także zmianę samego wyglądu prezentowanych materiałów poprzez zmianę czcionki czy rozmiaru listy. W zależności od ustawień użytkownika News+ może pobierać lub omijać obrazki czy materiały wideo np. w celu zaoszczędzenia transferu podczas łączności za pomocą transmisji komórkowej. Opcje personalizacji zwiększa możliwość ustalenia własnych gestów nawigacji i tzw. szybkie akcje wykonywane po wysunięciu z prawej lub lewej strony.

News+ jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej i w przeciwieństwie do swojego protoplasty nie oferuje żadnych widgetów na pulpity. Wersja darmowa pozwala na korzystanie z usługi Google News bez ograniczeń. W sklepie Google Play dostępna jest również rozszerzona wersja płatna posiadająca możliwość instalacji rozszerzeń. Te z kolei służą do synchronizacji z dodatkowymi usługami, wśród których znajdziemy: Feedly, Tiny Tiny RSS, Pocket+, CommaFed czy też Reedah.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Producentnoinnion
Liczba pobrań221
Data aktualizacji20 sty 2015
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
News+ ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)