Nextgen Reader i inne czytniki będą komunikować się z Feedly

Nextgen Reader i inne czytniki będą komunikować się z Feedly

04.06.2013 13:43

Wygląda na to, że ostatni miesiąc przed zamknięciem Google Readera będzie obfitował w wydarzenia. Twórcy Feedly obiecali możliwość synchronizacji między różnymi czytnikami za pośrednictwem API o nazwie Nomandy i już pierwsze czytniki dla różnych platform zadeklarowały, że za jego pośrednictwem będą się z usługą komunikować. Użytkowników Windows 8 i Windws Phone 8 ucieszy fakt, że jednym z nich będzie ceniony Nextgen Reader, ale to nie wszystko.

Twórcy Nextgen Readera poinformowali dziś na blogu o przyłączeniu się do projektu Nomandy. W tym miesiącu, czyi jeszcze przed zamknięciem Google Readera, klienty dla Windows Phone 8 i Windows 8 zostaną zaktualizowane, aby mogły swobodnie komunikować się i synchronizować stan artykułów z Feedly. Aplikacja dla Windows Phone 7 również zostanie zaktualizowana, ale deweloperzy uprzedzają, że nie zdążą do końca czerwca.

Obraz

Poza Nextgen Readerem do projektu przyłączył się także znany z estetyki Reeder (OS X, iPhone, iPad), którego rozwój został wstrzymany po ogłoszeniu zamknięcia Google Readera. Użytkownicy iOS będą także mogli wybrać Newsify, którego twórcy obiecali aktualizację przed końcem czerwca. Kolejnym partnerem jest popularny na Androidzie gReader oraz świeży gracz na rynku — Press, dostępny tylko dla Androida.

Na blogu Feedly znalazły się także informacje na temat tego, czego możemy się po szybko rozwijającej się usłudze spodziewać. Feedly dorobi się między innymi możliwości przeszukiwania artykułów w ramach kanałów jednego użytkownika, deweloperzy gwarantują także szybkość działania i obiecują poprawić zgłoszone błędy. Ponadto, pojawią się aplikacje dla Windows Phone i Windows 8 i, co chyba najważniejsze, będzie można korzystać z Feedly w przeglądarce bez konieczności instalacji dodatków. Miejmy nadzieję, że na urządzeniach mobilnych także, gdyż na niektóre platformy nie ma na razie czytników, które będą wykorzystywać Nomandy. Wciąż można głosować propozycje zmian w Feedly, jest więc też szansa na obsługę połączeń szyfrowanych czy możliwość czytania offline.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)