Niagara Launcher – minimalistyczny launcher, który można obsługiwać jedną ręką

Niagara Launcher – minimalistyczny launcher, który można obsługiwać jedną ręką

03.10.2018 13:13

Ekrany smartfonów rosną nieubłaganie, a różne patenty producentów na obsługę urządzeń jedną ręką jakoś się nie sprawdzają. Pojawił się jednak launcher, który ten problem w sporej części rozwiąże – Niagara Launcher to nowość dla ceniących minimalizm i szukających sposobu na obsługę smartfonu jedną ręką.

Niagara Launcher to bardzo prosty launcher dla smartfonów z Androidem. Nie daje on możliwości korzystania z wielu wirtualnych ekranów, asystentów ani krzykliwych widżetów. Składa się w zasadzie tylko z prostej tapety i listy aplikacji, którą można skonfigurować według własnych potrzeb.

Obraz

Na ekranie głównym możemy umieścić skróty do maksymalnie 8 często używanych aplikacji, które wybierzemy przy pierwszym uruchomieniu launchera, zegar i prostą pogodynkę. W ustawieniach launchera możemy też włączyć pasek wyszukiwania, który pomoże znaleźć aplikacje na liście albo szybko przejść do wyszukiwania Google. Można też korzystać z Google'a przytrzymując przycisk powrotu do ekranu domowego, ale jest to opcjonalne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=Screenshot_20181003-123656][join][img=Screenshot_20181003-125231]Przesuwając ekran w lewo włączymy pełną listę aplikacji, posortowaną alfabetycznie. Poruszać się po niej można w górę i w dół, korzystając jedynie z jednego kciuka, co jest niezwykle wygodne na większym ekranie. Co ważne, launcher pozwala ukrywać rzadko używane aplikacje, zmieniać rozmiary i styl ikon oraz zmieniać nazwy aplikacji, by ułatwić sobie nawigowanie po liście.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=Screenshot_20181003-112735][join][img=Screenshot_20181003-125358]Interesujący jest także sposób prezentacji powiadomień. Przesuwając palcem po ikonie aplikacji można włączyć widok karty z powiadomieniami, wyświetlonymi przez aplikację. W ten sposób można szybko zorientować się, co działo się na Facebooku, kto pisał przez komunikator i tak dalej. Nie trzeba do tego przenosić się do górnej części ekranu i rozwijać widoku z powiadomieniami.

W ustawieniach znajdziemy też kilka świetnie prezentujących się z tym launcherem tapet do pobrania za darmo.

Niagara Launcher znajduje się w naszej bazie aplikacji dla Androida, w dziale Personalizacja. Instalując go trzeba pamiętać o tym, że jest wciąż rozwijany i jeszcze będą pojawiać się w nim nowe funkcje. Podczas testów nie sprawiał problemów i warto go przetestować, jeśli męczą was listy aplikacji zajmujące kilka ekranów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)