Nici z wagarów – Uber pozwoli na śledzenie członków rodziny

Nici z wagarów – Uber pozwoli na śledzenie członków rodziny

18.05.2016 11:39, aktual.: 18.05.2016 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uber w szybkim tempie opracowuje nowe funkcje swojej aplikacji i do użytkowników w USA trafiła właśnie nowa, rozwijająca zastosowania profilów rodzinnych. Chodzi mianowicie o Trip Tracker, o którym wiele mówi sama nazwa – pozwoli zachować nadzór nad przejazdami członków rodziny.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie, Uber rozwija możliwości kont rodzinnych. Pozwalały one dotychczas w zasadzie jedynie na wykorzystywanie jednej karty na wielu instalacjach aplikacji, dzięki czemu np. dziecko mogło zamówić Ubera na koszt rodzica.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wkrótce jednak ten ostatni będzie miał nad tym większą kontrolę, będzie mógł mianowicie dowiedzieć się gdzie i dokąd rzeczone dziecko, bądź jakikolwiek inny użytkownik konta rodzinnego, jedzie. Śledzić będzie można nie tylko trasę i przebieg przejazdu na mapie, dostępne będą także informacje o kierowcy i samochodzie.

„Administratorowi” konta rodzinnego trudno będzie przeoczyć, że inny użytkownik zamówił Ubera, gdyż na jego smartfonie zostanie wyświetlone stosowne powiadomienie. Może to budzić obawy o kwestie prywatności, ale z drugiej strony ewentualnego śledzenia łatwo uniknąć poprzez zamówienie Ubera na konto indywidualne. Funkcja Trip Tracker będzie po zakończeniu testów dostępna globalnie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)