Nie będzie Symbiana Carla, Nokia World będzie inny

Nie będzie Symbiana Carla, Nokia World będzie inny

24.05.2012 10:40, aktualizacja: 24.05.2012 13:39

Wygląda na to, że Symbian jednak wkrótce umrze. Według słów Product Marketing Managera Nokii na południową Europę, Mathiasa Fiorina, Nokia Belle FP2 będzie ostatnią wersją tego systemu. Z Fiorinem rozmawiał włoski serwis Nokialino.

Jeśli informacje przekazane przez Fiorina mają potwierdzenie w rzeczywistości (Nokia jeszcze oficjalnie nie skomentowała swoich planów), nigdy nie zobaczymy Nokia OS (czyli Symbiana) Carla ani Donna. Zamiast tego, Belle na urządzeniach znajdujących się obecnie na rynku i już zapowiedzianych zostanie zaktualizowana do wersji Feature Pack 1, a później Feature Pack 2, ktory będzie ostatnią aktualizacją systemu. Według Fiorina Feature Packi to Carla i Donna pod innymi nazwami, ale nie wprowadzą zapowiedzianych wcześniej nowości — obsługi ekranów o rozdzielczości HD i dwurdzeniowych procesorów. Belle będzie więc ostatnią wersją Symbiana, jaką zobaczymy. Nokia zamierza skupić się na Windows Phone, mimo że dopiero co zapowiedziała model PureView 808, który trafi na rynek lada dzień. Co więcej, teraz analitycy spodziewają się, że Nokia wprowadzi technologię PureView do urządzeń z Windows Phone.

Nie tylko z Symbianem przyjdzie nam się pożegnać — w kalendarzu wydarzeń obok WWDC, E3 czy targów CES zawsze znajdowało się miejsce na Nokia World. W tym roku impreza nie odbędzie się — ustąpi miejsca serii mniejszych, bardziej kameralnych spotkań. Pierwsze z nich będzie miał miejsce w Helsinkach w dniach 5-6 września, ale najprawdopodobniej będzie to zamknięte wydarzenie dla partnerów i operatorów. Z jednej strony Nokia w ten sposób może szukać oszczędności i lepiej dopasowywać każdą konferencję do zaproszonych gości, z drugiej… niektórzy mogą być zawiedzeni brakiem prezentowanych z wielką pompą nowości Nokii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)