Nie chcesz oddać Note'a 7? Samsung zredukuje pojemność baterii aktualizacją

Nie chcesz oddać Note'a 7? Samsung zredukuje pojemność baterii aktualizacją

Nie chcesz oddać Note'a 7? Samsung zredukuje pojemność baterii aktualizacją
26.10.2016 11:35

Realizowany przez Samsunga programy wymiany wadliwych Note'ów 7 na Samsunga Galaxy S7 lub S7 Edge nie usatysfakcjonował wszystkich posiadaczy wycofanego ze sprzedaży i produkcji urządzenia. Już wcześniej pisaliśmy, że są oni na tyle zadowoleni z Note'a (lub niezadowoleni z perspektywy wymiany na S7), że odmawiają oddania smartfonu do utylizacji.

Dziś wiadomo już, że Samsung znalazł sposób na opornych klientów. Najwyraźniej Koreańczycy wyszli z założenia, że jeśli zawiodły programy wymiany sprzętu, to rozwiązaniem będzie nowa wersja oprogramowania. 31 października użytkownicy Note'ów otrzymają aktualizację, która zablokuje możliwość naładowania akumulatora do poziomu wyższego, niż 60% jego oryginalnej pojemności, która wynosi 3500 mAh.

Taki pomysł wydaje się całkiem rozsądnym kompromisem, trudno jednak liczyć na to, że użytkownicy tak przywiązani do Note'ów 7, że gotowi są ryzykować zdrowie, będą usatysfakcjonowani de facto programowym ograniczeniem specyfikacji swoich urządzeń. W rezultacie aktualizacji oprogramowania, pojemność akumulatora zostanie zmniejszona aż o 1400 mAh, do 2100.

Jak informuje serwis Korea Times, decyzja jest oczywiście motywowana względami bezpieczeństwa. Można jednak oczekiwać, że spora część użytkowników w związku z redukcją pojemności akumulatora w ramach aktualizacji OTA, zmieni swoją decyzję i da się skusić na wymianę.

Priorytetowy rynkiem ma być przede wszystkim Europa, gdzie swoje Note'y oddało Samsungowi zaledwie 2/3 użytkowników. Nie sposób jednak uwzględnić jeszcze jednego czynnika – zamiast do wzięcia udziału w programie wymiany, aktualizacja może zachęcić użytkowników do rootowania urządzeń i instalacji nieoficjalnych ROM-ów, które uchronią ich przed redukcją, choć nie przed wybuchem baterii.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)