Nie daj się nabrać: na Allegro sprzedają zdjęcia nowych RTX-ów 3060 (aktualizacja)

Nie daj się nabrać: na Allegro sprzedają zdjęcia nowych RTX‑ów 3060 (aktualizacja)

Nie daj się nabrać: na Allegro sprzedają zdjęcia nowych RTX-ów 3060 (aktualizacja)
Karolina Kowasz
26.02.2021 12:47, aktualizacja: 06.03.2024 21:50

Nieuczciwi sprzedawcy na Allegro znaleźli nowy sposób na spory zarobek. W serwisie można znaleźć oferty sprzedaży bardzo poszukiwanych kart graficznych GeForce RTX 3060. W rzeczywistości jednak allegrowicze sprzedają zdjęcia kart w formacie JPG lub PNG.

Oczekiwana przez wiele osób karta NVIDIA GeForce RTX 3060 zadebiutowała 25 lutego. Jeszcze przed premierą budziła duże emocje i można było się spodziewać, że będzie masowo wykupywana ze sklepów nie tylko przez graczy, ale także górników kryptowalut. Ze względu na spore zainteresowanie kartą w wielu sklepach ogłoszono limit zakupu tego produktu na jednego klienta.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak z każdym produktem, na który jest większy popyt niż podaż, można było spodziewać się, że znajdzie się wiele nieuczciwych ofert, szczególnie na serwisach aukcyjnych. O wysypie ofert podpisanych jako RTX 3060 w atrakcyjnej cenie, będących w rzeczywistości możliwością zakupienia zdjęcia karty, informują się wzajemnie użytkownicy serwisu Wykop.

Naciągając w dobrej wierze

Z opisów niektórych ofert można wywnioskować, że nieuczciwi allegrowicze próbują naciągnąć osoby, które korzystają z programów do automatycznego zakupu przedmiotów. Niektórzy sprzedawcy w opisach ofert przedstawiają swoje aukcje jako "przynęty na boty".

Zgodnie z informacjami, jakie przekazują wykopowicze, Allegro nie podjęło póki co żadnych działań w celu ściągnięcia tego rodzaju ofert ze swojego serwisu. Z tego powodu zalecamy naszym użytkownikom szczególną ostrożność i dokładne wczytywanie się w opisy ofert.

Redakcja podjęła próbę kontaktu telefonicznego z rzecznikiem Allegro, Marcinem Gruszką. Dowiedzieliśmy się jednak tylko, że postępowanie sprzedawców "nie jest zgodne z polityką", a bardziej obszernej odpowiedzi Gruszka obiecał udzielić w późniejszym czasie we wiadomości mailowej. Zatem, spodziewajcie się aktualizacji niniejszego artykułu.

Aktualizacja (26/02/2021 13:45): "Klienci mogą spać spokojnie", zapewnia Marcin Gruszka, przypominając o obecności Programu Ochrony Kupujących. Tymczasem wszystkie nieregulaminowe oferty mają zostać usunięte, dodaje. Nie można więc zarzucić Allegro braku reakcji, choć należy podkreślić, że dział moderacji zawiódł. Firma bierze się za porządki dopiero po interwencji mediów, co nie jest bynajmniej pierwszym takim przypadkiem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)