Nie daj się nabrać na "paragon grozy". Wystarczy odpowiednia aplikacja

Nie daj się nabrać na "paragon grozy". Wystarczy odpowiednia aplikacja

Nie daj się nabrać na "paragon grozy". Wystarczy odpowiednia aplikacja
Źródło zdjęć: © Pixabay, WP
Karolina Kowasz
21.06.2021 12:50

Wyjazd na wakacje od razu kojarzy nam się nie tylko ze sporymi wydatkami, ale także z naciąganiem w sklepach czy restauracjach. Co roku setki internautów żalą się na "paragony grozy", czyli absurdalnie wysokie ceny żywności, a szczególnie ryb. Postanowiliśmy wydać temu wojnę.

O ile w trakcie urlopu dobrze jest odpocząć od nadmiaru elektroniki czy ciągłego wpatrywania się w ekran komputera, tak też bez niektórych funkcjonalności się nie obejdziemy. Strony internetowe czy aplikacje mogą sprawić, że nasze wakacje nie wydrenują do zera portfela i konta w banku.

Szukając miejsca na rodzinny obiad, skorzystaj z Yelp

Znalezienie baru czy restauracji, w których możliwe będzie zjedzenie czegoś pysznego bez wydawania majątku, może ułatwić Yelp. Program, bazując na naszej lokalizacji bądź podanej przez nas miejscowości, wyszukuje wszystkie lokalne punkty gastronomiczne. Najważniejszymi zaletami aplikacji są jednak wskazywanie zakresu cenowego, czyli ile będziemy zmuszeni zapłacić za danie oraz możliwość podejrzenia, czy konkretne miejsce akceptuje płatności kartą.

Yelp
Yelp

Yelp umożliwia także sprawdzenie godzin działania konkretnego punktu, danych kontaktowych, a co najważniejsze - recenzji innych użytkowników z całego świata. Te zaś niejednokrotnie potrafią zdradzić dużo więcej, niż chcieliby właściciele konkretnego miejsca. Dlatego Yelp pozostaje jedną z najpopularniejszych tego rodzaju aplikacji na świecie.

Nie takie oczywiste obostrzenia

O ile w przypadku naszego kraju wszyscy wiemy, jakie obostrzenia dotyczące koronawirusa nas dotyczą, tak za granicą sprawa może nie być taka oczywista. Jeżeli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości i nie wiemy, czy w restauracji obowiązuje nas maseczka czy też nie, pomoże nam TripAdvisor. Ta aplikacja nie tylko wyszuka wszystkie interesujące nas punkty gastronomiczne, ale również wskaże hotele, popularne miejsca turystyczne oraz obowiązujące w danym kraju obostrzenia.

TripAdvisor
TripAdvisor

Podobnie jak Yelp, TripAdvisor pozwala na sprawdzenie recenzji restauracji czy hotelu. W niektórych przypadkach pokazuje również zakres cenowy i menu konkretnego punktu, jednak nie jest to regułą. Jeżeli właściciele lokalu uruchomili taką funkcję, to z poziomu aplikacji jest możliwe zarezerwowanie stolika, co znacząco ułatwia sprawę w sezonie urlopowym.

OpenTable – aplikacja do szybkiej rezerwacji stolika

Na urlopie często myślimy spontanicznie, jednak niejednokrotnie potrafi zdarzyć się sytuacja, w której upatrzona przez nas restauracja jest okupowana przez tłumy. O ile w przypadku TripAdvisora opcja rezerwacji nie zawsze jest dostępna, tak program OpenTable służy tylko i wyłącznie do wybierania stolików na konkretną godzinę.

OpenTable
OpenTable

Zakres restauracji dostępnych w OpenTable nie ogranicza się tylko do popularnych destynacji wakacyjnych, dlatego aplikacja będzie przydatna także w ciągu roku, gdy poszukujemy miejsca w naszym miejscu zamieszkania. Program, zaraz po otworzeniu, sugeruje nam pobliskie miejsca, w których możemy zająć stolik już w przeciągu 15 minut. Tak jak Yelp i TripAdvisor, wskazuje przedział cenowy restauracji, pozwala sprawdzić menu oraz możliwość płatności kartą.

Nieprzekonany? Google Maps na ratunek

Najbardziej pewnym źródłem informacji nadal wydaje się być Google Maps. Aplikacja pokaże wszystkie interesujące nas punkty w pobliżu lub podanej miejscowości, a przede wszystkim - posiada najbardziej aktualne recenzje osób z całego świata, co zawdzięcza swojej popularności. Internauci często zwracają uwagę na ceny w restauracjach i ostrzegają przed haczykami.

Google Maps
Google Maps

W przypadku lepiej opisanych miejsc, użytkownik może sprawdzić zakres cen oraz menu, ale aplikacja pozwala na wiele więcej. Google Maps pozwoli upewnić się co do godzin otwarcia wybranej restauracji, ale także wyszukać sposób dojazdu i przejrzeć takie informacje jak liczba recenzji z konkretną oceną czy czas, kiedy punkt gastronomiczny jest najbardziej oblegany przez głodnych turystów i lokalnych smakoszy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)