Nie działa OneDrive i Skype. Microsoft wykrył duży ruch (aktualizacja)

Nie działa OneDrive i Skype. Microsoft wykrył duży ruch (aktualizacja)

Trwa awaria Skype'a i OneDrive'a
Trwa awaria Skype'a i OneDrive'a
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
02.01.2023 10:36, aktualizacja: 02.01.2023 14:03

Trwa awaria w Microsofcie, w wyniku której u niektórych użytkowników nie działa OneDrive oraz Skype. Z informacji udostępnionej na Twitterze przez zespół z Microsoft 365 wynika, że w środowisku wykryto dużych ruch, a teraz trwa przywracanie systemów do działania.

O szczegółach problemów OneDrive'a oraz Skype'a można przeczytać na oficjalnej stronie statusu usług Microsoftu oraz w serwisie downdetector, gdzie problemy zgłosiło już kilkaset użytkowników z Polski. Niektórzy nie mogą korzystać z onededrive.com i w efekcie dostać się do swoich plików, z kolei w przypadku Skype'a występują problemy z doładowywaniem kont i możliwym podwójnym pobieraniem opłat za rozmowy. Microsoft jest w trakcie rozwiązywania tej usterki.

Problem z OneDrive'em przekłada się także na niedostępność niektórych dokumentów w samym Windowsie. W systemach Windows 10 i 11 część plików jest domyślnie zapisywana w chmurze, co ułatwia ich późniejsze odzyskiwanie w przypadku awarii sprzętu. W przypadku awarii takiej jak obecna, może to jednak skutkować niedostępnością wybranych dokumentów, jeśli plik znajduje się tylko w OneDrivie (w Eksploratorze widać dostępność, ale w praktyce danego dokumentu nie da się pobrać).

Status usług Microsoftu
Status usług Microsoftu© Microsoft

W chwili pisania niniejszego tekstu nie wiadomo, jak długo może potrwać przywracanie systemów do pełnej sprawności. Do tego czasu pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość lub skorzystać z innej kopii zapasowej plików, o ile takowa jest dostępna. Zakładamy, że usunięcie usterki i przywrócenie użytkownikom dostępu do plików i sprawnego działania Skype'a może być co najwyżej kwestią godzin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 14:00

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco informacji o usługach na stronie Microsoftu (ale także w serwisie downdetector), problemy z OneDrive'em zostały rozwiązane. Wciąż mogą jednak występować zgrzyty związane z aplikacją Skype.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)