Nie ma ucieczki przed Osią czasu

Nie ma ucieczki przed Osią czasu

31.07.2012 13:07

Na początku roku Internet był pełen zapowiedzi, że nowy wygląd strony profilowej użytkownika na Facebooku, czyli Oś czasu (Timeline), zostanie wprowadzona obowiązkowo dla wszystkich. Ten moment znacznie się odwlekł z nieznanych powodów, ale nie uciekniemy przed Osią czasu.

TechCrunch informuje, że Facebook w końcu wprowadzi nowy wygląd stron dla wszystkich 955 milionów użytkowników. Timeline ma zostać wdrożony na całym Facebooku jesienią tego roku. Miłośnicy tradycyjnej Ściany mają więc tylko kilka tygodni aby nacieszyć się starym wyglądem strony i oswojenie się z myślą o zmianie. Oś czasu ma na celu przedstawienie historii aktywności na Facebooku w formie przypominającej drzewo wydarzeń, co jest odmienną od listy wpisów koncepcją. Jak każda nowość, ma swoich zwolenników i przeciwników.

Facebook twierdzi, że wprowadzenie Osi czasu dla wszystkich ma zapewnić spójne doświadczenia z korzystania z portalu, ale chyba nie tylko o to chodzi. Nowy układ strony ma na przykład pole, na którym pojawiają się ostatnio używane aplikacje, co pomaga w powiększaniu ich zasięgu i przyciąga deweloperów do platformy.

Przy tej okazji warto zwrócić uwagę również na wprowadzone właśnie zmiany w sekcji przeznaczonej na zdjęcia, która jest teraz nastawiona na przeglądanie i zachęca użytkowników do tagowania zdjęć, podobnie jak ma to miejsce w galeriach na Google+.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)