Nie minął rok od zakupu, a 36 tysięcy Lumii trzeba będzie posłać na śmietnik

Nie minął rok od zakupu, a 36 tysięcy Lumii trzeba będzie posłać na śmietnik

Nie minął rok od zakupu, a 36 tysięcy Lumii trzeba będzie posłać na śmietnik
29.08.2017 14:07, aktualizacja: 29.08.2017 18:19

Patrząc na funkcjonariuszy nowojorskiego departament policjimożna było się poczuć jak na planie zdjęciowym serialu TheFollowing, gdzie interfejs Windowsa 8 był wszechobecny, abohaterowie pobierali z chmury SkyDrive klipy wideo na ich tabletyMicrosoft Surface, w trakcie pobierania dzwoniąc przez Lumie zWindows Phone. Z tym już jednak koniec – jedna z najwierniejszychMicrosoftowi organizacji na świecie wyrzuca właśnie na śmietnik36 tysięcy smartfonów z Windowsem, zakupionych niespełna rok temu.Na ich miejsce wejdą iPhone’y.

Ciekawą historię na temat marnowania publicznych pieniędzy iryzyka, z jakim wiąże się wchodzenie w niszowe, własnościowerozwiązania, przedstawia NewYork Post. W zeszłym roku nowojorska policja ogłosiła otóż„inicjatywę mobilności”, którą burmistrz miasta, Bill deBlasio ogłosił *wielkim krokiem w XXI wiek (poważnie, w 2016roku). W ramach tej inicjatywy zakupiono 36 tysięcy smartfonów,które miały trafić do funkcjonariuszy, jako inteligentne,mobilne terminale, dające dostęp do potencjału chmury, *wszczególności do możliwości szybkiego wysyłania powiadomień dooficerów najbliższych wydarzeniom.

Decyzję o wyborze sprzętu, jakimiał zostać wybrany do zrealizowania założeń inicjatywy, podjęłaJessica Tisch, pełniąca funkcję komisarza ds. technologiiinformatycznych w nowojorskiej policji. Postać kontrowersyjna, nietylko jako córka miliardera, przede wszystkim ze względu na to, żekilka lat temu ujawniła istnienie na Manhattanie współtworzonegoprzez nią supertajnego systemu kamer szpiegowskich, pozwalającegowyszukiwać podejrzane osoby na podstawie opisu. Notabene – systemubazującego na technologiach Microsoftu.

Nie było więc dziwne, że paniTisch ponownie wybrała Microsoft, a konkretnie smartfony Lumia 830 iLumia 640 XL, działające pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1.Tego samego systemu, który dziewięć miesięcy przestał sięcieszyć zainteresowaniem firmy z Redmond – koniec z poprawkami iłatkami bezpieczeństwa, koniec z pomocą techniczną online a nawetkoniec z płatnym wsparciem.

Zakupowa decyzja nowojorskiejpolicji została wyśmiana przez amerykańskie media. CNET zjadliwieskomentował: tak, dobrze czytacie, sprawy życia i śmiercibędą zależały od przestarzałych telefonów z z Windowsem – tojest właśnie oficjalny telefon nowojorskiej policji do walki zprzestępczością.

Co prawda dla obu modeli możnabyło zaktualizować system do Windows 10 Mobile… ale informatycynowojorskiej policji szybko zdali sobie sprawę z tego, że nie tylkoproces aktualizacji muszą przeprowadzić na każdym urządzeniuręcznie, ale też konieczne będzie przepisanie na nowy systemkilkunastu specjalistycznych aplikacji policyjnych, które stworzonona Windows Phone 8.1. W dodatku cała zabawa też szybko straci sens,gdyż zaktualizowane do Windows 10 Mobile smartfony będą wspieranetylko do czerwca 2019 roku – tymczasem nowojorska policja chciałakorzystać nich przynajmniej przez cztery lata.

W końcu ktoś powiedział stoptemu szaleństwu pani Tisch. Zakwestionowano jednoosobowo podjętądecyzję zakupową, a 36 tysięcy przestarzałych smartfonów pójdziena śmietnik. Zastąpi je iPhone (nie podano, który model),zachwalany przez New York Post jako najdłużej wspierane urządzenie,cieszące się przecież wielką popularnością na amerykańskimrynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (168)