Nie musisz żyć z „cegłą”. Blokadę aktywacji iCloud na iOS można częściowo obejść

Nie musisz żyć z „cegłą”. Blokadę aktywacji iCloud na iOS można częściowo obejść

Nie musisz żyć z „cegłą”. Blokadę aktywacji iCloud na iOS można częściowo obejść
Michał Sokołowski
09.11.2015 19:30, aktualizacja: 09.11.2015 19:52

Nie ma zabezpieczenia idealnego. Prawda jest jednak taka, że niemal każde zabezpieczenie da się złamać, bez względu na to, jak bardzo Apple będzie zachwalać swoje systemy.

Nie inaczej jest z blokadą aktywacji w urządzeniach z systemem iOS na pokładzie. Gdy w urządzeniu zostaną przywrócone ustawienia fabryczne, w celu ponownej aktywacji wymagane jest podanie hasła do konta Apple ID, z którym wcześniej urządzenie było powiązane. Przez to jest ono praktycznie bezużyteczne dla potencjalnego złodzieja.

Co prawda nie znaleziono jeszcze sposobu na całkowite sforsowanie blokady aktywacji gadżetów z jabłkiem, ale możliwe jest jej częściowe obejście i przywrócenie niektórych funkcji urządzenia. Jeśli mieliśmy pecha i kupiliśmy zablokowanego iPhone’a lub iPada z drugiej ręki, by służył jako przycisk do papieru, opisywana metoda z pewnością okaże się przydatna.

Aby dostać się do ekranu domowego w wielu przypadkach można uruchomić urządzenie w odpowiednim momencie podczas zmiany języka.

How To Bypass iOS 9 iCloud Activation Lock Screen on 9.1, 9.2 & 9.0.2

Po włożeniu do urządzenia karty SIM można spróbować zmienić serwer DNS (dla Europy 104.155.28.90) na taki, który pozwoli dostać się do spreparowanej strony, która pozwala wykonać różne czynności na urządzeniu. Dzięki temu możliwe jest wyświetlenie specjalnej strony internetowej i dostęp do funkcji oraz aplikacji takich jak latarka, Muzyka, sieci społecznościowe, Mail, YouTube i kilka gier.

Triki działają na wszystkich wersjach iOS 9. Niestety korzystając z tej metody jesteśmy przywiązani do sieci Wi-Fi, do poprawnego działania wymaga ona także zainstalowanej karty sim. Jednak lepszy rydz niż nic.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)