Nie pamiętasz hasła do WiFi? WiFi Password Decryptor je odzyska

Nie pamiętasz hasła do WiFi? WiFi Password Decryptor je odzyska

14.11.2016 16:33, aktual.: 14.11.2016 21:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie pamiętasz hasła do WiFi? To się niestety zdarza. Na szczęście powstały narzędzia, które mogą nas wyratować z opresji. WiFi Password Decryptor jest w stanie wydobyć z systemu zapisane hasła WiFi i pokazać je w postaci tekstu..

Program automatycznie odnajduje i odszyfrowuje wszystkie klucze i hasła do sieci bezprzewodowych, zapisane w menedżerze konfiguracji Windowsa, bez względu na stosowane szyfrowanie sieci. Dla każdej ze znalezionych sieci narzędzie wyświetli nazwę (SSID), ustawienia bezpieczeństwa (WEP-64/WEP-128/WPA2/AES/TKIP), typ hasła oraz hasło w postaci tekstowej i heksadecymalnej.

Obraz

Wydobyte w ten sposób informacje można zapisać w pliku HTML, XML, CSV lub tekstowym, można też szybko skopiować hasło do schowka.

WiFi Password Decryptor do deszyfrowania haseł nie używa wstrzykiwania do LSASS.exe, ale usług systemowych, co czyni go bezpieczniejszym i mniej zawodnym niż konkurenci. Do zalet można zaliczyć także możliwość korzystania z tego samego programu na systemach 32- i 64-btowych.

Program działa na Windowsach od Visty w górę. Starsze Windowsy używają innego sposobu zapisywania haseł, z którym ten program sobie nie poradzi. Szczegóły jego działania można poznać dzięki artykułowi.

Świeżo wydana wersja 6.0 wprowadza zintegrowany instalator, który pozwala łatwo program zainstalować, a potem usunąć z systemu. Narzędzie do usuwania tego programu znajduje się w folderze C:\Program Files\SecurityXploded\WiFiPasswordDecryptor Ponieważ program wykonuje działania inwazyjne z punktu widzenia systemu, mimo że nie stanowi zagrożenia, niektóre antywirusy potraktują go jako program niebezpieczny.

Warto też zwrócić uwagę na inne programy tego producenta. Znajdziemy tu darmowe narzędzia do odzyskiwania kluczy gier, haseł do poczty i tym podobne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)