Nie podoba ci się nowy Chrome? Pokazujemy jak przywrócić stary wygląd

Nie podoba ci się nowy Chrome? Pokazujemy jak przywrócić stary wygląd05.09.2018 14:26
Nie podoba ci się nowy Chrome? Pokazujemy jak przywrócić stary wygląd

Od wczoraj do użytkowników trafia rocznicowe wydanie przeglądarki Google Chrome z nowym interfejsem na każdym systemie operacyjnym, zmianami zachowania i wbudowanym generatorem haseł. Zmieniła się paleta wykorzystanych barw, kształty wielu elementów zostały zaokrąglone, zobaczymy także nowe ikony i nowe położenie niektórych elementów. Jak wiele zmian kosmetycznych, te w Chromie 69 także mają zwolenników i przeciwników, którzy woleliby je wyłączyć, co oczywiście możemy zrobić.

Chrome 68
Chrome 68
Chrome 69
Chrome 69

Powrót do starszego wyglądu przeglądarki Chrome jest możliwy dzięki jednej z eksperymentalnych flag. By wprowadzić zmianę, należy przejść do flagi chrome://flags/#top-chrome-md (można wpisać ten adres w pasku przeglądarki).

W Chromie 69 flaga ta będzie ustawiona zapewne na wartość Default, oznaczającą od wersji 69 nowy interfejs przeglądarki. Stary, bardziej kanciasty interfejs można przywrócić zmieniając wartość flagi na Normal, na ekranach dotykowych zaś warto sprawdzić Touchable. Po każdej zmianie konieczne będzie ponowne uruchomienie programu.

350251522388879297

Jeśli podoba wam się nowy wygląd Chrome'a, możecie wymusić go wartością Refresh. Jeśli zaś korzystacie z niego też na ekranach dotykowych, warto wypróbować wartość Touchable Refresh, która powiększy elementy interfejsu.

Flaga odpowiedzialna za zmianę interfejsu została umieszczona w części eksperymentalnej, skąd w każdej chwili może zniknąć. Prawdopodobnie w przyszłych wydaniach przeglądarki stracimy możliwość powrotu do bardziej kanciastego interfejsu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)