Nie taki Knox straszny, jak go malują

Nie taki Knox straszny, jak go malują08.07.2014 13:54
Nie taki Knox straszny, jak go malują
Tomek Kondrat

Samsung Knox jest trybem piaskownicy przeznaczonym dla rozwiązań biznesowych. Dzięki tej platformie możliwe jest używanie części firmowej z szyfrowanymi danymi oraz części prywatnej przechowującej dane użytkownika. Uczestnicy HotZlotu mieli okazję dowiedzieć się o zaletach i wadach tej platformy w rozmowie z Mateuszem Chrobokiem.

350109927618078657

Zaprezentowany w 2013 roku Knox jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów biznesowych. Wykorzystanie tego zabezpieczenia pozwala na posiadanie w telefonie nawet najbardziej poufnych danych bez obawy o ich utratę. Jednak każdy kij ma dwa końce i Knox utrudnia życie entuzjastom modyfikowania oprogramowania. Wszelkie modyfikacje partycji systemowej prowadzą do zmiany flagi KNOX WARRANTY VOID na 0x1. W teorii oznacza to utratę gwarancji. .

Samsung poinformował nas jednak, że zmiana flagi nie wiąże się jednak z natychmiastową utratą gwarancji. W znakomitej większości przypadków serwis zajmujący się naprawą urządzenia zlikwiduje usterkę bez obciążania klienta kosztami naprawy.

Koreańska firma mimo utrudniania życia użytkownikom custom ROM-ów nie odcina się jednak od społeczności skupionej przy forach internetowych i wie o niedoskonałościach nakładki systemowej TouchWiz. Zmiany w oprogramowaniu są przyczyną zaledwie minimalnej liczby usterek. Zabezpieczenia jak Knox mają odstraszyć cyberprzestępców, którzy napotkają sporo przeszkód w przypadku próby dostępu do danych zabezpieczonych w części firmowej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (33)