Niechciane gry wracają na Windowsa. Winna kwietniowa aktualizacja

Menu Start w Windows 10 z depositphotos
Menu Start w Windows 10 z depositphotos

14.05.2018 16:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Migracja Windowsa na model system-jako-usługa ma swoje przykre konsekwencje, o czym przekonujemy się po premierze każdej dużej aktualizacji. Microsoft nie zraża się jednak krytyką ze strony użytkowników i po raz kolejny zdecydował się na agresywną praktykę, przez którą instalacja kwietniowej aktualizacji Windowsa poskutkuje powrotem do systemu niechcianych aplikacji i gier, czyli po prostu bloatware.

Microsoft installing random King games after every single update that i have to manually uninstall from r/assholedesignUżytkownicy Windowsa przyzwyczaili się już (lub przynajmniej mieli ku temu wystarczająco wiele okazji), że instalacja nowej wersji systemu wiąże się w pierwszej kolejności ze sprzątaniem. Usunąć trzeba między innymi kafelki w Menu Start, których przypadkowe kliknięcie poskutkuje pobraniem i uruchomieniem gier w rodzaju Candy Crush Saga. Myliłby się jednak ten, który twierdzi, że jednorazowe usunięcie rozwiązuje problem.

Na łamach Reddita (a konkretniej suba r/assholedesign) trwa dyskusja, w której użytkownicy nie zostawiają na Microsofcie suchej nitki – i jest to dość łagodne określenie. Powód? Po instalacji najnowszej kwietniowej aktualizacji w systemie znów pojawiło się bloatware. Wpis skomentowało już 1,2 tys. użytkowników Pierwszej Strony Internetu i nietrudno się domyślić, że komentarze w zdecydowanej większości nie stanowią pochwał dorobku studia King.

Jakie niechciane programy powróciły? Mowa o Bubble Witch 3 Saga, czy rzeczonym Candy Crush Saga. Ich usunięcie nie przysparza większych problemów – wystarczy kliknąć kafelek lub pozycję w menu prawym przyciskiem myszy i usunąć niechciane programy. Nie jest to zatem szczególnie wymagająca praktyka. Problem w tym, że powtarzać ją trzeba za każdym razem po instalacji dużych aktualizacji Windowsa, łącznie z kwietniową.

Trudno zakładać, aby fala krytyki bardziej uświadomionych użytkowników zrobiła na Microsofcie wrażenie. Niechciane programy najpewniej powrócą już jesienią, wraz z kolejnym wydaniem Windowsa. Wszystkim, którzy chcą mieć kontrolę nad tym, jakie systemowe aplikacje są zainstalowane, polecamy poradnik Odchudzamy Windows 10: jak usunąć zbędne systemowe aplikacje?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (110)
Zobacz także