Niedługo zapłacimy więcej. Wzrosną ceny elektroniki

Niedługo zapłacimy więcej. Wzrosną ceny elektroniki
Źródło zdjęć: © East News | Karol Makurat
Adam Gaafar

17.08.2021 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennik "Rzeczpospolita" podaje, że już na jesieni br. możemy spodziewać się wzrostu cen elektroniki. Powodem tego stanu rzeczy są m.in. niedobory stali oraz paneli ciekłokrystalicznych.

Duży popyt na elektronikę jest wyraźnie zauważalny w czasie pandemii - w warunkach izolacji wzrasta zainteresowanie sprzętem niezbędnym do pracy i nauki, ale również AGD.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że rocznie Polacy wydają na elektronikę ponad 30 mld zł. Jak czytamy, już na jesieni możemy spodziewać się wzrostu cen sprzętu, a ich skok będzie tym większy, im tańsze są produkty.

Według dziennika firmy spodziewają się zwyżek na poziomie 10-12 proc., ale niekiedy mogą one być znacznie większe. Jak pisze "Rzeczpospolita", jednym z czynników jest podwyżka cen stali oraz innych komponentów.

"W przypadku kosztów transportu, jak podaje jedna z firm, rok temu za sprowadzenie kontenera do Europy trzeba było zapłacić poniżej 2 tys. dol., dzisiaj oferty rozpoczynają się od poziomu 7–8 tys. dol." – czytamy w dzienniku. Wzrost cen wynika także z niedoborów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (198)