Niedroga kamerka rozpozna twarz i zaloguje do Windowsa 10

Niedroga kamerka rozpozna twarz i zaloguje do Windowsa 10

Niedroga kamerka rozpozna twarz i zaloguje do Windowsa 10
22.03.2017 14:09

Wraz z Windows 10 zadebiutowała funkcja Windows Hello, pozwalająca na biometryczne uwierzytelnienie użytkownika np. po rozpoznaniu jego twarzy. Nie jest ona jednak dostępna na każdym urządzeniu z kamerką, musimy posiadać sprzęt spełniający wyznaczone wymagania – jak do tej pory dość drogi. Pojawiła się jednak kamerka ze wsparciem dla Windows Hello, która kosztuje 70 dolarów.

Windows Hello daje większą wygodę od tradycyjnego wprowadzania hasła za pomocą klawiatury. Siadamy przed komputerem, nasza twarz zostaje rozpoznana (przynajmniej mamy taką nadzieję) i następuje logowanie się do systemu. Nie musimy nawet sięgać palcem do skanera linii papilarnych, wystarczy spojrzeć na kamerkę. Funkcja nie jest jednak dostępna na każdym urządzeniu czy w każdej kamerce. Wsparcie dla Windows Hello oferują nowe laptopy, a także chociażby kamerka Intel Realsense SR300.

Jeśli nie posiadaliśmy komputera z wbudowaną odpowiednią kamerką, to możemy sięgnąć po wspomniane urządzenie Intela. Jednak za wygodną metodę uwierzytelniania musimy zapłacić prawie 150 dolarów. Cena sprawiała, że wiele osób odpuszczało sobie Windows Hello, ale może się to zmienić, kamerka MouseComputer kosztuje 69,99 dolarów i zapewnia obsługę Windows Hello.

Obraz

Dzięki kamerce MouseComputer rozbudujemy nasz komputer o funkcje logowania znane m.in. z Microsoft Surface. Przykładowo możemy ją umieścić na monitorze komputera stacjonarnego i logować się do Windowsa 10 bez użycia rąk. Nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z niej również w laptopie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)