Niedźwiedzie z Alaski w Google Earth: kamery na żywo dostępne na mapie

Niedźwiedzie z Alaski w Google Earth: kamery na żywo dostępne na mapie

Niedźwiedzie z Alaski w Google Earth: kamery na żywo dostępne na mapie
Oskar Ziomek
06.07.2017 17:40, aktualizacja: 06.07.2017 18:23

Dobra wiadomość dla miłośników przyrody: dzięki współpracy z serwisem Explore.org, do Google Earth trafiły filmy na żywo, na początek z Parku Narodowego Katmai na Alasce. Kilka kamer usytuowano wzdłuż jednej z rzek, by na bieżąco móc obserwować nastający tam okres wiosenny, nierozerwalnie połączony z poczynaniami budzących się z zimowego snu niedźwiedzi. Obraz nadawany jest w jakości FullHD, a jedna z kamer umiejscowiona jest nawet pod wodą.

Wybrany moment jest nieprzypadkowy, bo w tym okresie w górę rzeki przemieszczają się łososie, kierując się do wodospadów. Przy nich najczęściej spotkać można oczekujące niedźwiedzie, szukające łatwej zdobyczy. Korzystając z Google Earth, można więc teraz przemieszczać się pomiędzy dostępnymi lokalizacjami kamer, śledząc poczynania zwierząt na bieżąco, ze sporą szansą na ujrzenie scen typowych dla większości filmów przyrodniczych.

Z technicznego punktu widzenia, streaming realizowany jest za pośrednictwem YouTube'a, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby filmy odtwarzać również stamtąd. Niewątpliwie jednak, możliwość przemieszczania się po mapie z dodatkowym widokiem lokalizacji kamer, daje użytkownikowi szansę na lepsze poznanie badanego otoczenia. Entuzjazmu z tym związanego nie kryje założyciel Explore.org, Charles Annenberg Weingarten:

Tak niewielu z nas ma okazję doświadczyć tego, co lubię nazywać "katedrami natury", a teraz dzięki kamerom na żywo, każdy z nas może codziennie uczyć się, rozwijać i wspierać badaczy w najbardziej odległych obszarach dzikiego królestwa i niezbadanych regionach świata.

Explore.org zajmuje się także streamingiem z innych interesujących obszarów Ziemi, najczęściej związanych ze zwierzętami. Niewykluczone, że wkrótce doczekamy się usytuowania na mapach Google'a również innych kamer z tego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)