Nielimitowany dysk teraz także w ramach Google Apps dla Szkół i Uczelni

Nielimitowany dysk teraz także w ramach Google Apps dla Szkół i Uczelni
Redakcja

01.10.2014 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od jakiegoś czasu możemy obserwować wyścig dotyczący rozwoju chmur i dysków internetowych. Tego typu usługę w swojej ofercie ma coraz więcej firm, nawet tych, które nie zajmują się stricte internetowymi narzędziami. Google postanowiło jeszcze bardziej upowszechnić swój dysk Google Drive. Jak? Po prostu za sprawą odpowiedniej oferty przygotowanej dla szkół i uczelni, która ma pomóc tak uczniom jak i nauczycielom w kształceniu i zdobywaniu informacji.

Firma postanowiła nie eksperymentować, ale skorzystać z już dostępnego rozwiązania własnego autorstwa. W czerwcu zadebiutowała oferta Google Drive for Work, która jak sama nazwa wskazuje, jest skierowana przede wszystkim do pracy, gdzie wymaga się nie tylko pakietu biurowego, ale także kontroli, synchronizacji i wysokiej dostępności. To samo rozwiązanie pod nową nazwą Drive for Education jest już dostępne dla osób zainteresowanych ofertą edukacyjną korporacji. Organizacje i firmy korzystające do tej pory z usługi Google Apps dla Szkół i Uczelni będą mogły korzystać z nowych funkcji zupełnie bezpłatnie, zostaną one bowiem dołączone do już istniejącego pakietu.

Obraz

Cechą szczególną tego rozwiązania jest przede wszystkim brak limitu miejsca na dysku. Jeżeli potrzebujemy coś na nim umieścić, możemy po prostu to zrobić, bez martwienia się o dostępną w Sieci przestrzeń. Jedynym limitem jest ten dotyczący rozmiaru pojedynczego pliku, ale wynosi on aż 5 TB i raczej zaspokoi potrzeby większości potencjalnych jak i aktualnych klientów. Kolejna zaleta to możliwość korzystania z Google Apps Vault, czyli sejfu do zapisywania ważnych danych. Dzięki niemu można archiwizować pocztę spełniając wymogi prawne i np. zabezpieczyć je przed usuwaniem przez użytkowników na potrzeby postępowań sądowych. Dodatkowo Vault umożliwia wyszukiwanie plików na dyskach internetowych kont w usłudze, jak również eksportować je do dalszego przetwarzania. W ramach usługi dostępne jest również Audit API, które pozwala dokładnie sprawdzać aktywność związaną z każdym plikiem przechowywanym na Dysku Google.

Korporacja chwali się ponadto wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wszystkie transfery, tak od użytkownika jak i wewnętrzne pomiędzy serwerami firmy są w pełni szyfrowane. Podobnie ma się sytuacja z samymi plikami zgromadzonymi w usłudze. Firma gwarantuje ponadto dostępność na poziomie 99,9%. Oczywiście usługa pozwala na edycję plików biurowych, włącznie z tymi utworzonymi w pakiecie Microsoft Office. Oferta jest skierowana zarówno do nowych jak i dotychczasowych użytkowników Google Apps. W przypadku instytucji edukacyjnych działających non-profit, które nie korzystają z reklam i rozwiązań im pokrewnych, usługa Google Apps dla Szkół i Uczelni jest dostępna zupełnie za darmo. Jest to niezależne od ilości zakładanych kont.

Google nie jest jedyną firmą, która swoją ofertą bombarduje szkoły i uczelnie. W ostatnim czasie Microsoft uruchomił specjalny program, dzięki któremu studenci mogą otrzymać za darmo możliwość korzystania z pakietu Office 365 na 5 urządzeniach, a także dodatkowe 1 TB przestrzeni w ramach OneDrive. Niestety na razie oferta ta jest ograniczona jedynie do uczniów ze Stanów Zjednoczonych, ale firma zapowiedziała, że niebawem rozszerzy ją także na inne kraje. Ciekawe, czy w tym przypadku korporacja zauważy pewne niemal czterdziestomilionowe państwo w środkowowschodniej Europie. Jak do tej pory, w wielu sytuacjach miała z tym poważny problem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)