Niemcy przejmują home.pl za 640 mln zł

Niemcy przejmują home.pl za 640 mln zł

Niemcy przejmują home.pl za 640 mln zł
Redakcja
10.07.2015 12:10

Na polskim rynku hostingowym doszło właśnie od ogromnego przejęcia. Istniejący od 1997 roku home.pl, największy w Polsce dostawca usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorców został wykupiony przez niemiecką firmę United Internet, właściciela marki 1&1. Dla klientów nie powinno to oznaczać żadnych utrudnień, los polskiej marki nie jest przesądzony.

Plany sprzedaży home.pl pojawiły się jeszcze wiosną. Wszystko za sprawą udanych inwestycji – fundusz Value4Capital jeszcze w marcu zaznaczał, że zrealizował swoje cele biznesowe w trzy, zamiast planowanych pięć lat. O skuteczności działania może świadczyć liczba ponad 350 tysięcy klientów, współpraca prowadzona z firmą Microsoft, a także solidny zakup z zeszłego roku. Wtedy to właśnie home.pl przejęło inną duża firmę i rejestratora domen, Az.pl. Teraz, po długich negocjacjach, przedsiębiorstwo samo przechodzi w inne ręce.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów? //Kupującym okazała się niemiecka firma United Internet, znana choćby z marki hostingowej 1&1. Hosting ten istnieje od 1988 roku, w swojej ofercie posiada zarówno pakiety wirtualne, domeny, serwery VPS, serwery dedykowane, usługi chmurowe i narzędzia stworzone z myślą o e-biznesie. Choć pierwotne szacunki mówiły o transakcji na maksimum 500 mln zł, a nabywcy oceniali wartość polskiej firmy na zaledwie 300 mln zł, negocjacje zakończyły się dla jej właścicieli znacznie wyższą kwotą: home.pl zostało przejęte za aż 640 mln zł. Dla Niemców jest to szansa na zdobycie polskiego rynku. Co prawda 1&1 pojawiło się w naszym kraju już w 2010 roku, ale jak do tej pory firma nie była w stanie zagrozić pozycji liderów z branży hostingu i rejestracji domen.

Nie wiadomo, czy nowy właściciel zdecyduje się na kompletne przejęcie klientów i zmianę marki na swoją. Nawet jeżeli do tego dojdzie, będzie to z pewnością proces długotrwały – home.pl to marka bardzo dobrze rozpoznawalna, nie sposób więc odrzucać takiego atutu. Szczegóły ewentualnych zmian poznamy najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach. Tymczasem jednak zapraszamy do wędrówki po serwerowni i siedzibie firmy 1&1 w Karlsruhe i Baden-Baden, jaką mieliśmy okazję odbyć jeszcze w 2011 roku. Dzięki filmowi dowiecie się, jak wygląda naprawdę duża serwerownia od środka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)