Niemiecki rząd odradza używanie Internet Explorera

Niemiecki rząd odradza używanie Internet Explorera

Redakcja
17.01.2010 11:33

Przeglądarka internetowa Microsoftu jest obecnie najpopularniejsza na świecie. Jasne jest więc, że luka w jej zabezpieczeniach może zaszkodzić większej ilości użytkowników niż błędy znajdujące się w mniej popularnych aplikacjach konkurencyjnych. To jeden z głównych powodów dla których niemieckie władze odradzają w chwili obecnej korzystanie z Internet Explorera.

Niemieckie Federalne Biuro do spraw Bezpieczeństwa Technologii Informacyjnych (w skrócie BSI) poinformowało o luce w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer w wersji 6, 7 i 8 działających na systemach operacyjnych Windows XP, Vista oraz 7. Została ona odkryta przy okazji ostatnich ataków na serwery Google i umożliwia przestępcy uruchomienie na komputerze internauty (odwiedzającego stronę przygotowaną przez oszustów) złośliwego kodu. Zdaniem specjalistów z BSI, użytkowników nie ochroni również bezpieczny tryb przeglądania stron jaki może zostać włączony w IE i dlatego zalecają oni tymczasową zamianę przeglądarki Internet Explorer na inną, przynajmniej do czasu usunięcia błędu.

Przypomnijmy, że dla przeglądarki Microsoftu komunikaty tego typu mogą oznaczać poważny problem. Internet Explorer systematycznie traci bowiem swój udział w rynku, czego dowodem mogą być statystyki prowadzone przez StatCounter. Obecnie pozostaje jedynie czekać na odpowiedź firmy Microsoft i wydanie odpowiedniej poprawki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)