Niespodziewana aktualizacja w Windowsie – to może być zapowiedź Surface Phone'a

Niespodziewana aktualizacja w Windowsie – to może być zapowiedź Surface Phone'a

Niespodziewana aktualizacja w Windowsie – to może być zapowiedź Surface Phone'a
Jan Mentel
15.01.2018 15:37

Dotychczas wszystko wskazywało na to, że Wiadomości Microsoft wraz z Windows Phonem będą powoli wygaszane. Insidersi donoszą jednak, że aplikacja służąca do wysyłania oraz odbierania wiadomości SMS, MMS oraz RCS, otrzymała właśnie najnowszą aktualizację. Co to może oznaczać? W Sieci już pojawiły się głosy, że są to pierwsze przymiarki do wprowadzenia Surface Phone'a oraz urządzeń klasy Always connected.

Użytkownicy szybkiego pierścienia aktualizacji informują, że aplikacja Wiadomości Microsoft otrzymała nowy język wzornictwa, czyli Fluent Design. Interfejs charakteryzuje się teraz akrylowymi półprzeźroczystościami oraz efektem podświetlenia poszczególnych elementów. Część insidersów jednak nie kryła zaskoczenia zmianom, gdyż Wiadomości ostatnią aktualizację otrzymały w lipcu 2017 roku. W dodatku aplikacja została wtedy pozbawiona integracji ze Skypem, co mogło wskazywać na jej intencjonalne uśmiercanie.

Źródło: mspoweruser.com
Źródło: mspoweruser.com

Jak widać nic bardziej mylnego. Skoro jednak los Windows Phone'a jest policzony, to skąd taki ruch ze strony Microsoftu? Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest przygotowywanie gruntu pod Surface Phone'a, o powstaniu którego narosło już wiele plotek. Aplikacja ma szansę otrzymać drugą młodość dzięki urządzeniom klasy Always connceted, czyli hybrydach z procesorami ARM oraz zainstalowanym Windowsem 10 S, które zostaną wyposażone w gniazdo nano-SIM.

Nie jest to jednak jedyna poszlaka, która może wskazywać na powstanie nowej klasy urządzeń mobilnych. Ostatnio informowaliśmy o Andromedzie, czyli nowej platformie od Microsoftu. Po pojawieniu się w Sklepie Windowsa kategorii oznaczonej 8828080 rozpoczęły się spekulacje, że być może chodzi o emulowane na Windowsie 10 środowisko uruchomieniowe dla aplikacji Win32, czyli rozwiązaniu, na którym opierają się urządzenia klasy Always connected. Wśród ich pierwszych producentów znaleźli się ASUS, Lenovo oraz HP. Zgodnie z podejrzeniami Andormeda OS ma być również zainstalowana na Surface Phone'ach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)