Nietypowa przeglądarka Link Bubble teraz dostępna zupełnie za darmo

Nietypowa przeglądarka Link Bubble teraz dostępna zupełnie za darmo

Nietypowa przeglądarka Link Bubble teraz dostępna zupełnie za darmo
Redakcja
26.08.2015 09:33

Link Bubble to bardzo prosta, ale nad wyraz przydatna przeglądarka internetowa dla Androida. W zasadzie trudno nazwać ją typową przeglądarką, bo jej zadaniem jest przede wszystkim ułatwianie otwierania stron, a nie oferowanie takich opcji, jakie znajdziemy w np. Chrome. Teraz aplikacja jest zupełnie darmowa, ze wszystkich opcji możemy korzystać bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Program jest rozwijany od zeszłego roku, choć miał za sobą pewien etap stagnacji. Na początku sierpnia zmienił się jego właściciel, co spowodowało, że szybko zaprezentowano nową wersję z dodatkowymi opcjami. Wtedy nikt nie spodziewał się, że osoby, które przejęły projekt, zdecydują się na tak miły gest. Teraz w sklepie Google Play nie znajdziemy już wersji płatnej, która odblokowuje wszystkie dodatkowe opcje. Link Bubble jest całkowicie darmowy, a osoby, które w ciągu ostatniego miesiąca zdecydowały się na zakup wersji Pro, otrzymają zwrot kosztów.

Obraz

Link Bubble to nowatorskie podejście do tematu mobilnych przeglądarek internetowych. Jej autorzy zerwali ze znanym schematem, który towarzyszy nam od lat. Połączyli idee chmurek czatów znanych z Facebookowego Messengera oraz funkcje przeglądarki internetowej w jednej aplikacji. Jak wskazuje nazwa, program pozwala na otwieranie nowych linków w bąbelkach. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza przy przeglądaniu serwisów społecznościowych. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić czas, jaki byłby potrzebny przy standardowym przejściu do przeglądarki, zapoznanie się z treścią i powrotem do aplikacji. W przypadku Link Bubble strona wczytuje się w tle, a gdy całość zostaje załadowana, zostaniemy o tym poinformowani.

Podgląd również przypomina rozwiązanie znane z Messengera, ale na szczęście nie przesłania nam całego widoku. Kolejną ciekawą opcją jest możliwość udostępnienia przeglądanego linku do dwóch wybranych aplikacji. Wykonując gest w lewo bądź w prawo, przesyłamy stronę do ustawionych wcześniej programów np. Pocketa i Twittera. W ostatnim czasie wprowadzono także dodatkowe opcje: wygląd zgodny z założeniami Material Design, możliwość ustawiania przekierowań, automatyczne wznawianie połączeń, a także kolorowanie paska narzędziowego zgodnie z tym, jak wygląda strona internetową, którą staramy się otworzyć.

Mogłoby się wydawać, że zaoferowanie aplikacji za darmo oznacza, iż nowy właściciel nie chce już jej rozwijać. Nic bardziej mylnego. Firma ma mnóstwo pomysłów na zwiększenie funkcjonalności, co będzie sukcesywnie realizować w najbliższych tygodniach. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić do pobierania i wypróbowania Link Bubble – program znajdziecie w bazie naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)