Nietypowy smartfon Nextbit Robin wpadł w szpony Razera i zniknął z rynku

Nietypowy smartfon Nextbit Robin wpadł w szpony Razera i zniknął z rynku
31.01.2017 13:00
Nietypowy smartfon Nextbit Robin wpadł w szpony Razera i zniknął z rynku

Jednym z ciekawszych smartfonów jakie widzieliśmy z pewnością jest, a raczej był Nextbit Robin. Wyróżniała go nie tylko obudowa z odważną biało-turkusową kolorystyką, ale także synchronizacja danych z chmurą, w tym także zainstalowanych aplikacji. Producent został wykupiony przez firmę Razer i niestety, sprzedaż tego bez wątpienia ciekawego urządzenia została wstrzymana.

Wielcy producenci, sprzedający miliony topowych smartfonów, coraz rzadziej potrafią nas zaskoczyć. Ostatnio nie potrafi tego nawet boskie Apple, ale nie powinniśmy się dziwić, za sterami zasiadł człowiek niewiele mający wspólnego z genialnym Stevem Jobsem. Tym wielkim firmom brakuje odwagi, chęci buntu, wolą ostrożnie podchodzić do swoich klientów, by mieć zawsze pewność jakiegoś zysku. Tego strachu nie ma wśród małych, rozpoczynających swoją działalność firm, co mogliśmy zobaczyć chociażby po pierwszym smartfonie Nextbita.

Nextbit Robin nie został stworzony przez nowicjuszy, stały za nim osoby pracujące wcześniej nad rozwojem Androida oraz byli pracownicy HTC. Robin posiadał rozwiniętą synchronizację danych przechowywanych w pamięci lokalnej z bezpłatną chmurą oferują pojemność 100 GB. Dotyczyło to nie tylko zdjęć czy filmów, ale również aplikacji i to tych zainstalowanych. Rzadziej używane aplikacje były przenoszone do cyberschowka, aby zaoszczędzić dostępne 32 GB przestrzeni.

350194439605807041

Dla tych, którzy chcieli kupić nietypowy smartfon, nie mamy dobrych wieści. Właścicielem firmy Nextbit stał się Razer, producent znany z drogiego sprzętu dla graczy. Wpłynęło to na dostępność smartfonu Robin – jego sprzedaż została wstrzymana. Nextbit zobowiązał się honorowania gwarancji jeszcze przez 6 miesięcy, a także zapewnienia łatek bezpieczeństwa do lutego 2018 roku.

W oficjalnym komunikacie Nextbit wspomina, że pozostanie niezależnym działem Razera. Ponadto nadal ma zajmować się swoją specjalnością, a więc unikalnymi urządzeniami mobilnymi z wyróżniającym się designem i programowaniem. Niestety wszystkie napisane jest w ogólnikowym tonie, bez żadnych szczegółów.

Pociechą dla użytkowników Robina może być to, że ich smartfon jest oficjalnie wspierany przez projekt Lineage OS, następcę słynnego cyanogenmoda.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)