Niewinny żart przyczyną setek zablokowanych kont. Dział wsparcia Twittera przestrzega

Niewinny żart przyczyną setek zablokowanych kont. Dział wsparcia Twittera przestrzega

Niewinny żart przyczyną setek zablokowanych kont. Dział wsparcia Twittera przestrzega
Piotr Urbaniak
26.03.2019 22:35

Niełatwo jest poruszać się w internecie osobom łatwowiernym. Właśnie przekonują się o tym kolejni użytkownicy Twittera, regularnie padając ofiarą pewnego niezbyt wyszukanego dowcipu.

Od co najmniej dwóch tygodni po Twitterze krąży teoria, że wystarczy podany w profilu rok urodzenia zmienić na 2007, aby odblokować dodatkowe motywy graficzne. Jest to oczywiście kłamstwo. Tym niemniej wielu internautów za wszelką cenę chce sprawdzić rzekome motywy.

Wic polega na tym, że regulamin społeczności nie dopuszcza osób poniżej 13 roku życia. Stąd kiedy tylko data urodzenia zostanie zmieniona, automatyczny system nakłada na konto blokadę.

Oficjalne ostrzeżenie

Twitter co prawda umożliwia odblokowanie konta przez kontakt z działem wsparcia, ale wiąże się to z dodatkową pracą dla obsługi, przez co nie zawsze może być zrealizowane od ręki. Zapewne dlatego zdecydowano się na wydane oficjalnego ostrzeżenia przed żartownisiami.

*– Zauważyliśmy dowcip, który próbuje skłonić ludzi do zmiany daty urodzin na rok 2007, aby odblokować nowe schematy kolorów. Prosimy tego nie robić. Zostaniesz zablokowana/zablokowany za to, że masz mniej niż 13 lat – czytamy w notatce sygnowanej przez dział wsparcia Twittera.*Co zaskakujące, problem wcale nie wydaje się marginalny. W przeciągu godziny od opublikowania alertu, w wątku odezwało się co najmniej kilkudziesięciu poszkodowanych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)