Nintendo PlayStation: prototyp wystawiony na sprzedaż. Może osiągnąć rekordową cenę

Nintendo PlayStation: prototyp wystawiony na sprzedaż. Może osiągnąć rekordową cenę

Prototyp Nintendo PlayStation może osiągnąć wysoką cenę (na zdjęciu kontroler SNES)
Prototyp Nintendo PlayStation może osiągnąć wysoką cenę (na zdjęciu kontroler SNES)
Oskar Ziomek
04.10.2019 20:15, aktualizacja: 07.10.2019 12:16

Gratka dla kolekcjonerów konsol. Jeden z prototypów konsoli Nintendo PlayStation znanej także jako SNES-CD, został wystawiony na sprzedaż. Prognozuje się, że ostateczna cena będzie wyjątkowo wysoka.

Chodzi o konsolę, która powstała u schyłku współpracy Sony i Nintendo. Konsola nigdy nie trafiła na rynek. Pozostały jednak działające prototypy Nintendo PlayStation, a teraz będzie okazja kupić jeden z nich. Cena wywoławcza nie padła, ale spekuluje się, że będzie bardzo wysoka. Oferty można składać mailowo na adres, który został podany na Twitterze:

Jak widać na załączonych zdjęciach, prototyp Nintendo PlayStation jest w idealnym stanie. To jedna z kilkuset powstałych sztuk. Komentujący sprzedaż w mediach społecznościowych wróżą, że urządzenie może zostać wylicytowane za rekordową kwotę i nie ma w tym przesady – niektórzy sugerują, że sprzedaż będzie musiała zostać odnotowana w Księdze Rekordów Guinnessa.

Nintendo PlayStation to urządzenie wyposażone jednocześnie w czytnik gier z kartridży oraz płyt CD. W założeniu miało być propozycją dla osób gotowych do kupowania gier na płytach, ale przywiązanych do stosowanych wówczas powszechnie kartridży. Ostatecznie Nintendo PlayStation nie pojawiło się w sklepach, zaś obydwie firmy stworzyły później własne modele konsol.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)