Nintendo PlayStation: prototyp wystawiony na sprzedaż. Może osiągnąć rekordową cenę

Nintendo PlayStation: prototyp wystawiony na sprzedaż. Może osiągnąć rekordową cenę
04.10.2019 20:15
Prototyp Nintendo PlayStation może osiągnąć wysoką cenę (na zdjęciu kontroler SNES)
Prototyp Nintendo PlayStation może osiągnąć wysoką cenę (na zdjęciu kontroler SNES)

Gratka dla kolekcjonerów konsol. Jeden z prototypów konsoli Nintendo PlayStation znanej także jako SNES-CD, został wystawiony na sprzedaż. Prognozuje się, że ostateczna cena będzie wyjątkowo wysoka.

Chodzi o konsolę, która powstała u schyłku współpracy Sony i Nintendo. Konsola nigdy nie trafiła na rynek. Pozostały jednak działające prototypy Nintendo PlayStation, a teraz będzie okazja kupić jeden z nich. Cena wywoławcza nie padła, ale spekuluje się, że będzie bardzo wysoka. Oferty można składać mailowo na adres, który został podany na Twitterze:

Jak widać na załączonych zdjęciach, prototyp Nintendo PlayStation jest w idealnym stanie. To jedna z kilkuset powstałych sztuk. Komentujący sprzedaż w mediach społecznościowych wróżą, że urządzenie może zostać wylicytowane za rekordową kwotę i nie ma w tym przesady – niektórzy sugerują, że sprzedaż będzie musiała zostać odnotowana w Księdze Rekordów Guinnessa.

Nintendo PlayStation to urządzenie wyposażone jednocześnie w czytnik gier z kartridży oraz płyt CD. W założeniu miało być propozycją dla osób gotowych do kupowania gier na płytach, ale przywiązanych do stosowanych wówczas powszechnie kartridży. Ostatecznie Nintendo PlayStation nie pojawiło się w sklepach, zaś obydwie firmy stworzyły później własne modele konsol.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)