No to pożartowali…

No to pożartowali…

02.04.2012 12:13

Poniedziałkowe przedpołudnie po pierwszym kwietnia to idealny dzień na przejrzenie żartów, które pojawiły się w Internecie. Najwięcej szumu narobił Google swoimi usługami, ale inne serwisy nie pozostały dłużne. Niestety nie sposób w jednym artykule umieścić wszystkich żartów, jakie można było znaleźć w Sieci wczoraj z przyczyn oczywistych.

Żarty firmy Google to oczywiście 8-bitowy Google Maps oraz mapy przygotowane specjalnie dla Nintendo Entertainment System. Prezentację map dla NES mozna obejrzeć na YouTube. A skoro już o YouTube mowa, tylko wczoraj można było zamówić całą kolekcję filmów z YouTube na DVD. Na koniec Google i NASCAR ogłosili wczoraj, że samokierujące się samochody, które Google testuje w Nevadzie, mają brać udział w wyścigach. Automatyczne samochody od Google'a miałyby więc ścigać się z innymi autami seryjnymi, które konkurują na torach największej organizacji wyścigowej w Stanach Zjednoczonych, w ramach projektu Google Racing. Tymczasem administratorzy stron korzystający z Google Analytics wkrótce będą mogli sprawdzić, z której planety Układy Słonecznego ich strony są najczęściej odwiedzane. Google wprowadził ponadto możliwość zmiany pogody w danym regionie, bardzo zaawansowane wyszukiwanie, możliwość używania wielu myszy w przeglądarce Chrome, kangury zamiast samochodów Street View w Australii i kilka innych drobiazgów.

Ponieważ koty są maskotką Internetu, 1 kwietnia pojawiła się ich cała zgraja. Słodkie koteczki zastąpiły na przykład reklamy, zwykle ukrywane przez dodatek AdBlock, a deviantArt w miejsce losowych prac swoich użytkowników wstawiał plakaty reklamujące akcję edukacyjną o tych kanapowych drapieżnikach. Koty pojawiały się również w popularnych strumieniach, na przykład z serwisu Instagram.

Osobną kategorią są urządzenia elektroniczne, które w ramach żartów zapowiedzieli różni producenci. Sony zaprezentował najmniejszego na świecie Ultrabooka z ekranem o rozdzielczości dużo bardziej imponującej, niż ten w Nowym iPadzie — Full HD na przekątnej 1,5 cala! The Register poinformował, że Apple opatentował prostokąt. Jest informacja bardziej prawdopodobna, niż to, że komik Conan O'Brien kupił serwis Mashable. W każdym razie, aby uniknąć wojny patentowej o kształt ekranu w nowej linii urządzeń, Toshiba zapowiedziała linię nieprostokątnych tabletów: elipsowy Oblong, Rhombus w kształcie rombu, oraz Amore w kształcie serca. Niestety zapowiedziany przez Microsoft Windows Pager będzie miał problemy.

Moim osobistym faworytem była jednak zajawka Assassin's Creed dla Kinecta, która przez pierwsze kilkadziesiąt sekund wyglądała całkiem prawdopodobnie… Trzeba przyznać, że granie w takie gry ze wsparciem dla Kinecta wymagałoby nie lada kondycji od graczy… i dużo miejsca ;).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)