Nokia 3, 5 i 6 bez optyki Carl-Zeissa, ale z VoLTE. A co z Wężem?

Nokia 3, 5 i 6 bez optyki Carl-Zeissa, ale z VoLTE. A co z Wężem?

Nokia 3, 5 i 6 bez optyki Carl-Zeissa, ale z VoLTE. A co z Wężem?
Oskar Ziomek
13.03.2017 12:24, aktualizacja: 13.03.2017 12:52

Nokia powraca na rynek, chcąc zawalczyć o klientów trzema smartfonami z Androidem oraz odświeżonym klasykiem 3310 – wszystkie premiery miały miejsce podczas tegorocznych targów MWC. Chociaż sporo wątpliwości zostało rozwianych już w dniu prezentacji, w Sieci pojawiają się nowe i – co istotne – potwierdzone informacje o cechach nadchodzących urządzeń. Najnowsze dotyczą użytych technologii łączności oraz optyki kamer.

Jak wynika z przekazu producenta na Twitterze, w aparatach Nokii 3, 5 oraz 6 nie znajdziemy niestety optyki sygnowanej logo Carl-Zeissa. Szkoda, bo jak pamiętamy, w przeszłości Nokia chętnie sięgała do rozwiązań fotograficznych pochodzących właśnie od tego niemieckiego przedsiębiorstwa. Na osłodę można jednak dodać, że fakt ten potwierdzono póki co wyłącznie w kontekście wymienionych wyżej trzech smartfonów. Nokia planuje kolejne premiery i na tę chwilę nie zamyka furtki do rozwiązań Carl-Zeissa w aparatach nadchodzących urządzeń.

Potwierdzają się natomiast doniesienia, jakoby wszystkie trzy nowe Nokie z Androidem obsługiwały technologię VoLTE. Testy z konkretnymi operatorami komórkowymi dopiero przed nami, przez co współpracy z konkretnymi z nich jeszcze nie zagwarantowano.

Co z Nokią 3310?

Najnowsze ciekawostki nie ominęły także modelu 3310. Tutaj podczas prezentacji zwracano uwagę między innymi na grę Wąż, która była utożsamiana z protoplastą tego klasycznego modelu Nokii.

Według najnowszych informacji, ta stworzona przez Gameloft aplikacja, nie trafi niestety do innych urządzeń pracujących pod kontrolą firmware S30+. Oznacza to, że ta edycja gry powstała na wyłączność Nokii 3310. Użytkownicy innych modeli będą musieli zadowolić się innymi implementacjami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)