Nokia kończy z marką Ovi

Nokia kończy z marką Ovi

Wojciech Cybulski
17.05.2011 17:40, aktualizacja: 17.05.2011 18:52

Rewolucji w Nokii ciąg dalszy. Po zawarciu strategicznego sojuszu z Microsoftem i ogłoszeniu planu zwolnienia 4 tysięcy pracowników Nokia ogłosiła, że zrezygnuje z rozwijania marki Ovi.

Marka Ovi została po raz pierwszy zaprezentowana w sierpniu 2007 roku. Nazwą tą określano wszystkie programy, usługi i serwisy przygotowane z myślą o produktach Nokii. Użytkownik miał więc do dyspozycji między innymi Nokia Ovi Suite - aplikację do kompleksowego zarządzania telefonem. Ponadto pod marką Ovi funkcjonował sklep z aplikacjami - Ovi Store. Do dyspozycji użytkowników oddano także Ovi Maps, czyli serwis z mapami. Co ważne, większość nowoczesnych telefonów Nokii była sprzedawana właśnie z aplikacją Ovi Maps zawierającą mapy i moduł nawigacji głosowej. Ponadto pod marką OVI funkcjonowały takie usługi i serwisy jak Ovi Mail, Ovi Share, Ovi Files, Ovi Music Store czy Ovi Player.

Fiński producent telefonów zdecydował, że porzuci markę Ovi i zastąpi ją nazwą Nokia. Pozwoli to na skupienie wszystkich produktów i usług pod jednym szyldem. Rebranding rozpocznie się w lipcu i zakończy w grudniu 2012 roku. Nokia nie przewiduje jakichkolwiek przerw w działaniu swoich usług - zmiana marki ma odbywać się płynnie i nie będzie odczuwalna przez użytkowników. Rebranding dotknie nie tylko nowych ale i obecnych właścicieli telefonów Nokia - zmiany będą wprowadzane między innymi przy okazji aktualizacji oprogramowania urządzeń i aplikacji takich jak Nokia Ovi Suite.

Nokia ma nadzieję, że wprowadzone zmiany poprawią rozpoznawalność marki Nokia i ułatwią początkującym użytkownikom zorientowanie się w ofercie firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)