Nokia Lumia 625 będzie największym urządzeniem z serii

Nokia Lumia 625 będzie największym urządzeniem z serii

Marcin Wilk
09.05.2013 13:44

Pokazana dzisiaj Nokia Asha 501 nie jest osamotniona wśród nowości fińskiego producenta. Ofertę ma również uzupełnić model Lumia 625 z dość nietypowym dla serii ekranem o przekątnej mierzącej aż 4,7 cala. Jeśli informacje się potwierdzą i specyfikacja pozostanie bez zmian, będzie to Lumia z największym do tej pory wyświetlaczem. Czyżby Nokia chciała wskoczyć w wir dziwnych trendów wymuszających na siłę powiększanie sprzętu (i kieszeni, w których będzie noszony)?

Obraz

Pomimo większego ekranu, prawdopodobnie nowy model będzie obsługiwał rozdzielczość swojego poprzednika, Lumii 620, która przy przekątnej 3,8 cala wynosi 480×800 pikseli. W tej kwestii Nokia nie poszła za modą i nie uraczyła klientów obsługą FullHD. Z drugiej strony powiększanie ekranu, przy zachowaniu tej samej liczby wyświetlanych pikseli, raczej nie sprzyja poprawie jakości obrazu. W rzeczywistości zagęszczenie pikseli zmniejszy się z około 246 do 199 ppi na niekorzyść nowszego modelu.

Zmiany dotkną również jednostki obliczeniowej, która będzie miała więcej mocy. W Lumii 625 pojawi się procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Jakby nie patrzeć, jest to ten sam model procesora, który wykorzystano w Nokii Lumia 920 uznawanym za flagowca serii (na razie, bo za rogiem czai się już Lumia 925/Catwalk, którą być może zobaczymy w przyszłym tygodniu… jeśli jest prawdziwa).

Przyglądając się na spokojnie specyfikacji nowej Lumii, trudno określić, co Nokia miała na myśli. Niby nowy ekran, ale stara rozdzielczość, niby średnia półka cenowa, a układ obliczeniowy z flagowca. Trzeba poczekać, aż Nokia zajmie w tej sprawie oficjalne stanowisko. Raczej nie ma co liczyć na wzmiankę o tym modelu na zbliżającej się konferencji 14 maja. Realny termin to czerwiec, może nawet lipiec tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)